Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hami farkı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

Hakem Mustafa Çulcu , yaptığına ‘‘ayıp’’ demek mi yakışır, yoksa Trabzonspor'un hedefini engellemek' yorumu mu? Ayıp denen bir şey var. Trabzonspor öne geçmiş ve sen kalkıyorsun, hayatta olamayacak birşey, öyle bir penaltı yaratıyorsun ki, buna kargalar bile güler.

Turgay Şeren, G.Saray-Şekerspor maçında hakem Ünsal Çimen'i yerden yere vurdu ve aynen şöyle dedi: ‘‘Sen nasıl kaleci Mehmet'e kırmızı kart göstermezsin?’’. Sevgili Turgay Ağabey bu mertliği yaptı, bazıları da eyyamcılığa kaçtı. ‘‘Eyyamcılık’’ lügatında yeralan açıklamasında bir yeri olmadığı için çok açık söylüyorum, Mustafa , seni nefretle kınıyorum.

Bu kadar mükemmel giden ve her iki ekibin de galip gelmek için muhteşem ve temizce mücadelesine böylesine gölge düşürmeye hakkın yoktu. Ancak bunu yaptın. Bu ayıp senin hakemlik yaşamında kara bir leke olarak kalacaktır.

Şimdi gelelim ikinci yarıya. Trabzonspor bu yarıda gerçek kimliğini buldu. Yüreğini ortaya koydu, gol yememek için çaba sarfetti, gol bulmak içinse olağan gücüyle mücadele etti. Ve nitekim golleri de buldu. Hakem Çulcu, ilk yarıdaki olamayacak penaltıya düdük çaldı, ikinci yarıda ise gayet doğal bir penaltı düdüğü çaldı. Bu da Trabzonspor'un zaten işini gördü. Hele hele Cemarauli'nin üçüncü golü zaten işi noktaladı.

Kısacası Trabzonspor Kupa öncesi yeni teknik direktörü ile büyük moral buldu. Ancak şu Hami farkını da artık kimse tartışmasın.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler