HAMBURGER YESEYDiM TAŞPINAR OLAMAZDIM

Hürriyet Haber
09.08.2014 - 12:53 | Son Güncelleme:

Cemiyetin renkli siması moda ikonu Eda Taşpınar, ‘Şamdan Plus’ dergisine ‘Eda Taşpınar fiziği’ni anlattı: “Oturup hamburger yemiyorum. Yaz-kış demeden her sabah koşuyorum, ağırlık çalışıyorum...”

Cemiyetin renkli siması, moda ikonu Eda Taşpınar, ‘Eda Taşpınar fiziği’ni anlattı: “Oturup hamburger yemiyorum. Her sabah koşuyorum, bir saat ağırlık çalışıyorum...”

Her yaz Çeşme’de tatil yapan, fiziği ve bronz teniyle çok konuşulan moda ikonu Eda Taşpınar ‘Şamdan Plus’ dergisine konuştu; ‘sosyetik Eda’dan ötesini anlattı. Herkesin hayran olduğu fiziğini korumak için çok çalıştığını söyleyen Eda Taşpınar, Öykü Yazıcıoğlu’na şöyle konuştu:

AT KILI FIRÇA...

* Her şeyin iyisini, doğrusunu büyüklerimiz bilir. Anneannemin bana 15 yaşımdan itibaren kullanmamı şiddetle tavsiye ettiği doğal at kılı fırça en önemli takıntımdır. Anneannem 85 yaşında, selüliti yok! Ben de 15-16 yaşımdan beri vücudumu aşağıdan yukarıya kuru kuru sabah 5 dakika, akşam 5 dakika taramaya başladım. Deri üzerindeki ölü hücrelerin atıp, parlamasını sağlıyor.

* Ben ‘sosyetik Eda’ya sadece bir parçamla bağlıyım. Temelimi bu oluşturmuyor. Altı yıl Londra’da moda-tasarım okumuş, erken büyümüş ama çocuk kalabilmiş olmaktan mutlu; çoğu zaman içe dönük, şu an medyatik, yarın iş kadını, bir sonraki gün sporcu, hafta sonu dedesinin atölyesindeki öğrenciyim aslında...

ÇOK ÇALIŞIYORUM

* Soysal medyada diyorlar ki, ‘Eda Taşpınar fiziği’ diye bir şey var... Bundan mutlu oluyorum ama bu fiziği elde etmek için üzerinde çok çalışıyorum. Sadece genetik değil! Tabii ki genetik bir faktör var ama ben genetik deyip, oturup hamburgerleri yeseydim böyle olmazdı! Yaz-kış, sıcak-soğuk fark etmeden, her sabah 50 dakika koşuyorum.

Ardından kahvaltımı ediyorum, sonra spora gidiyorum; 50-55 dakika ağırlık çalışıyorum.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı