Hamburg'da İsmail Özen maçı nakavtla kazandı

DHA
22.12.2014 - 09:14 | Son Güncelleme:

Süper orta sıklet boksör İsmail Özen, Sırp rakibi Slobodan Culum'u dördüncü raunda nakavtla yenerek kariyerinin 12’ci galibiyetine imza atmanın sevincini yaşadı.

Hamburg Arena'da düzenlenen boks galasında süper orta siklette Türk boksör İsmail Özen ile Sırp boksör Slobodan Culum karşı karşıya geldi.

İsmail Özen ünlü sanatçı Ferhat Tunç’un canlı söylediği Zaza’ca Türkü ile ringe çıktı. 34 yaşındaki boksör maçın ilk iki raundunu isabetli vuruşlar yaparak rakibin taktiğini bozdu. Üçüncü rauntta rakibini iyice sıkıştıran Özen dördüncü rauntta seri yumruklarla ağır darbeler indirdi. Maçın hakemi rakip boksörün sağlığını dikkate aldı ve araya girerek maçı bitirmek zorunda kaldı böylece İsmail Özen’i teknik nakavtla galip ilan etti.

KAMPLARDA KALAN ÇOCUKLAR İÇİN AKSİYON
Maçı nakavtla kazanarak galip gelen Özen çok mutlu olduğunu dile getirerek kendisini destekleyen herkese çok teşekkür ettiğini söyledi. Özen, "maçı kazanacağıma inanıyordum ve seyircilerin büyük desteği ve tezahüratlarıyla birlikte galip geldiğim için çok sevinçliyim. Bu maçta giydiğim eldivenleri Kobani’de IŞİD şiddeti yüzünden evlerini terk eden ve zor şartlarda Türkiye sınırda kamplarda kalan çocuklara yardım etmek için açık artırmaya sunuyorum. Kendim bizzat oradaki kampa gittim ve çocuklarla konuştum ne şartlar altında çocukların hayat mücadelesi verdiğini gördüğüm için bu aksiyonu yapıyorum. Destek olan herkes çok teşekkür ediyorum" dedi. Özen’in yardım için açık artırmaya sunduğu eldivenler 3 bin Euro’ya sahibini buldu.

SANATÇI FERHAT TUNÇ'TAN DESTEK
İsmail Özen ilk kutlayanlar arasında bulunan sanatçı Ferhat Tunç, Özen’i tebrik ederek yaptığı yardım kampanyasına değindi. Tunç, "bu kamplarla tam bir insanlı dramı yaşanıyor. Dünya IŞİD belasına karşı çok duyarsız davranıyor. Yeni doğan çocuklar soğuklar yüzünden ölüyor. Buradan tüm dünyaya sesleniyorum, acilen bir yardım koridorunun açılması ve oradaki insanlara acil olarak yardım götürülmesi lazım" dedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı