Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hamburg trenlerinde ‘içkiye veda’ partisi

  DHA
  03 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 03 Ekim 2011 - 01:24

  Almanya’da alkol kullanımına bağlı şiddet olaylarının artmasının ardından, Hamburg’ta toplu taşıma araçlarında alkol yasağına uymayanlara 1 Ekim'den itibaren 40 euro para cezası uygulamasının resmen başlamasından kısa süre önce bir grup genç kompartımanlarda ‘İçkiye veda partisi’ düzenlendi.

  Hamburg'da toplu taşıma araçlarında alkol içme yasağına uymayanlara 1 Eylül’den itibaren 1 ay süreyle sözlü uyarı yapıldıktan sonra 40 euro para cezası verileceği açıklandı. Demiryolları ve otobüslerde alkolü içki alınmasını ön gören yasak kapsamında tren ve otobüs duraklarına 'Alkolsüz Bölge' afişleri asıldı.

   

  TRENDE SON KEZ İÇKİ PARTİSİ VERDİLER / FOTO GALERİ

   

  Artan şiddet olayları, toplu ulaşım araçlarında meydana gelen hasarların yanı sıra, çocuk ve gençlere olumsuz örnek oluşturduğu gerekçesiyle toplu taşıtlarda başlatılan alkol yasağının kapsamı genişletildi. Daha önce demiryolu firması Metronom'da uygulanan alkol yasağını Hamburg Yolcu Taşımacılığı Birliği (HVV) de uygulama kararı aldı.

   

  Tren ve otobüs duraklarında kapağı açık alkol şişe ve kutularının taşınmasını da kapsayan yasak tren, metro ve otobüs duraklarına asılan afiş ve hoparlörlerden yapılacak uyarılarla yolculara duyuruldu. Eylül ayında alkol yasağına uymayanlar Eylül ayında sadece sözlü olarak uyarıldı.

  Tüm toplu taşıma araçlarında geçerli olan yasak kapsamında para cezası uygulamasına başlama saatinden kısa süre önce, Hamburg metrosunda ve kompartımanlarda ‘Alkole güle güle’ partisi yapıldı.Çok sayıda kişi ellerindeki şişelerden içkilerini yudumlarken para cezasının uygulamaya geçilmesi ile bu görüntü tarih oldu.

  Hamburg'da uygulamaya konulan alkol yasağı başta başkent Berlin ve Hannover'de de uygulanabileceği belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı