Dünya Haberleri

  Hamas, Türk askerini kabul etti

  Hürriyet Haber
  14.01.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İsrail’in Gazze operasyonu 18. gününe girerken, Hamas’ın, Refah sınırına Türk askeri yerleştirilmesini kabul ettiği bildirildi.

  Londra’da Arapça yayınlanan El Hayat Gazetesi’ne göre Hamas, Refah sınırına Türk askerinin yerleştirilmesini, Gazze’ye tüm geçişlerin açılması koşuluyla kabul etti. Gazeteye göre Türkiye, Hamas ve İsrail arasında değil, Hamas ile Mısır arasında arabuluculuk yapıyor. Türkiye’nin, teknik ve gözlemci heyeti göndermeyi kabul ettiği belirtilirken, bu askeri heyetlerin nereye, nasıl ve ne zaman yerleştirileceğiyle ilgili ayrıntıların formüle edilmeye çalışıldığı da haber veriliyor.

  Gazze mezarlığı doldu

  İsrail’in Gazze saldırılarının 18. gününde, İsrail birlikleri Gazze kentinin dış mahallelerinde ilerlerken, saldırılarda Filistinli can kayıpları arttı. İsrail uçakları da onlarca yeri vurdu. Görgü tanıkları, 500 bin nüfuslu Gazze kentinde patlamalar ve makineli tüfek sesleri duyulduğunu, İsrail askerlerinin kent merkezine yaklaştığını ancak merkeze girmediğini belirtti. 27 Aralık’tan bu yana devam eden çatışmalarda Gazze’de 400’ü kadın ve çocuk 925 kişinin öldü. Bu süre içinde 10’u asker, 3’ü sivil 13 İsrailli öldü. Gazze mezarlığında boş yer kalmadığı belirtiliyor. İsrail askerlerinin varlığı yüzünden, yeni mezarlığa da defin yapılamıyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı