Dünya Haberleri

DÜNYA

  HAMAS, Sabrina’yı kardeşiyle buluşturdu

  Hürriyet Haber
  10 Temmuz 2007 - 00:00Son Güncelleme : 10 Temmuz 2007 - 00:50

  Gazze Hayvanat Bahçesi’nden 2 yıl önce bakıcısı etkisiz hale getirildikten sonra bir battaniyeye sarılarak kaçırılan dişi aslan yavrusu Sabrina, HAMAS militanları tarafından bulundu.

  Abu Hamam Al-Deeb öncülüğündeki grup tarafından bulunan ve şu an 2 yaşında olan Sabrina’nın, veterinerlerin yaptığı tetkikler sonucunda 4 dişinin olmadığı ve vücudunun da oldukça yıprandığı görüldü. Gazze’de kontrolü ele geçirdikten sonra bölgede asayişi sağlama çerçevesinde BBC muhabirinin 114 günlük esaretinin sona ermesini sağlayan HAMAS, Sabrina’nın kurtarılmasını büyük bir başarı olarak gösterdi.

  Gazze Hayvanat Bahçesi’ne götürülen Sabrina, kardeşi Sakher’le de yeniden bir araya gelmiş oldu. Saldırgan tutumuyla dikkat çeken Sakher, Sabrina’yı beslemeye gelen hayvanat bahçesi görevlilerine de saldırdı. Sabrina ve Sakher, 2005 yılında doğduktan hemen sonra Mısır’dan Gazze’ye getirilmişti. Yıllarca kapalı duran hayvanat bahçesi, İsrail’in Gazze Şeridi’nden çekilmesinden sonra tekrar açılarak bu iki aslana da ev sahipliği yapmıştı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı