AMASYA HABERLERİ

Hamamözü Kaymakamı Güntepe:

AA / Murat Bilen
15.01.2015 - 08:57Son Güncelleme :

- "2014 yılında 20 öğrenciye 16 bin 200 TL değerinde bilgisayar ve 86 öğrencimize 35 bin TL’lik burs verdik"

YEREL HABERLER AMASYA

AA / Murat Bilen

AMASYA (AA) - Hamamözü Kaymakamı Kadir Güntepe, "2014 yılında 20 öğrenciye 16 bin 200 TL değerinde bilgisayar ve 86 öğrencimize 35 bin TL’lik burs verdik" dedi.

Güntepe, yaptığı açıklamada, devletin şefkat elini her hanede hissettirmek, çeşitli nedenlerle kamu hizmetine erişemeyen vatandaşlara ulaşmak için "Devletin Selamı Var" Projesini uygulamaya koyduklarını söyledi.

Proje sayesinde muhtarlar vasıtasıyla köylerde bulunan vatandaşları arayıp devletten herhangi bir beklentileri olup olmadığını, kamu hizmetlerinde bir aksama olup olmadığını sorarak onlara ulaşarak yardımcı olmaya çalıştıklarını anlatan Güntepe, "İlçede modern ve teknik meyveciliği benimsetmek, Damla sulama yönteminin yaygınlaşması ile vahşi sulamanın önüne geçmek amacı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza ait 4 dönümlük arsamızda yetiştirdiğimiz ürünlerin geliri ile ilçemizdeki öğrencilerimize burs verdik" diye konuştu.

Hamamözü merkez dahil köylerdeki ihtiyaç sahibi 700 kişinin 500 tona kadar kışlık kömürünü karşıladıklarını söyleyen Güntepe, hayallerindeki sınıf projesi ile sınıflarda daha kaliteli bir eğitim - öğretim ortamı oluşturulması için velilerin, esnafların ve Kaymakamlığın destekleriyle sınıfların daha modern ve düzenli bir hale kavuştuğunu, sınıflara ilçe şehitlerinin, Soma ve Ermenek maden şehitlerinin isimlerinin verildiğini kaydetti.

Kaymakam Güntepe, şöyle devam etti:

"Okullarımızın üniversite ve lise sınavlarında başarı düzeylerinin arttırılması, öğrencilerimizin bilgi çağına ayak uydurması bağlamında yapılan burs ihalesinde hayırseverler tarafından burs taahhütlerinde toplam 86 öğrenci için 35 bin TL’lik burs yardımı temin edildi. İlçemizdeki öğrencilere kariyer ve meslekleri tanıtmak suretiyle gelecek planlarına ışık tutmak, maddi durumu iyi olmayan başarılı öğrencileri teşvik etmek için 'Karneyi Getir Bilgisayarı Götür' Projesi kapsamında 20 öğrenciye 16 bin 200 TL değerinde bilgisayar verdik. Bu projelerimiz 2015 - 2016'da da mesele eğitim meselesi olduğu için tüm hızı ile devam edecek. Hayatını yatağa bağlı olarak geçiren vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda hayatlarını devam ettirmelerini sağlamak için 7 yatalak hastamıza maliyeti 18 bin 711 TL’yi bulan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın bünyesinde yardım ettik."

Güntepe, bundan sonra da ilçe halkı ve öğrenciler için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Hamamözü Kaymakamı Güntepe: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ocak 2015 tarihinde saat 08 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hamamözü Kaymakamı Güntepe: haberi güncellenecektir.

AMASYA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:38
 • Guneş
  07:23
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  15:06
 • Akşam
  17:23
 • Yatsı
  18:56
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı