Ege Haberleri

EGE

  Hamalınız internetten

  Hürriyet Haber
  02.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 02.09.2000 - 00:01

  YAŞAMIN her alanına giren internetteki ilginç adreslere, Balıkesirli hamal ve kaloriferci Ali Çakır'ın sitesi de eklendi. 12 yıldır çalıştığı sitedeki işinden çıkarılınca çaresiz kalan Çakır, iş bulabilmek için internette ‘‘www.hamal.cjb.net’’ adlı site açtı.

  ABONELERE ‘‘Hizmet sektöründe devrim yapıyoruz. Her türlü hamallık, kalorifer bacalarınızın temizlik işlerini usulüne uygun, özen göstererek yapıyoruz’’ diye seslendi. Bastırdığı kartvizite cep telefonu numarası, web ve e - mail adresini ekleyen hamalın girişimi şaşkınlık yarattı.

  İSTANBUL Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü öğrencisi Fazlı'nın hazırladığı sayfa aracılığıyla iş bulmaya çalıştığını anlatan 45 yaşındaki Ali Çakır, ‘‘18 yıllık kaloriferci, hamalım. Emekliliğimi beklerken işsiz kaldım’’ diye konuştu.

  ÇAKIR, ‘‘Günü birlik işlerde çalışmaya başladım. Sürekli, sigortalı bir iş bulabilmek ve bana kolay ulaşılması için teknolojinin nimetlerinden yararlanmaya karar verdim. Kartvizitimi görenler çok şaşırmış, şaka yapıp yapmadığımı anlamak için internete bile girmiş’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı