« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Haluk'tan maaş yalanlaması

Beşiktaş Basketbol Takımı'nda Genel Menajerlik görevine getirilen Haluk Yıldırım’dan önemli açıklamalar…

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

HABER1903'e açıklamalarda bulunan Yıldırım şunları söyledi;

 

BEŞİKTAŞ YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

 

"Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu bana güvenerek tekrar Beşiktaş'a dönmemi sağladı. Onların bana olan güvenini sarsmamak için elimden geleni yapacağım. "

MURAT CAN GÜLER DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ BİR İSİM

 

"Geçen sene çok başarılı bir sezon geçirildi. 3 kupa müzeye götürüldü. Alınan kupanın ardından bütün oyuncular prim yaptı. Kulübün bu oyuncular ile pazarlıkları sürüyor. Kendilerini tutmak istiyoruz ama büyük bir ihtimal ile yollarımız ayrılacak. Bunlar profesyonellikte olan şeyler. Kadro konusunda taraftarlarımızın şüphesi olmasın. Elimizden gelen en iyi kadroyu kuracağız. Yurt dışından 2-3 oyuncu ile görüşmelerimiz devam ediyor. Fakat henüz biten bir şey yok. Görüştüğümüz yerli oyuncular var. Murat Can Güler de kadromuzda görmek istediğimiz isimler arasında. Haftaya onun da durumu netleşir. Geçen sene dar bir kadro ile mücadele veriyorduk. Bu sezon Eurolig'de olduğumuz için geniş bir kadro kurmak istiyoruz. Erman hoca da kura çekimleri için yurt dışına çıktı. Salı ya da Çarşamba günü Türkiye'ye gelecek."

 

TAMAMEN ASILSIZ BİR HABER

 

Son olarak bugün basında çıkan "Maaşını alamamasından dolayı Haluk Yıldırım'ın Beşiktaş Kulübü'nü mahkemeye verdi" haberine de değinen Yıldırım; "Benim oynadığım dönemde 4 ay gibi bir süre maaşlarımızı alamadık. Maaşların alınması ile ilgili de menajerim kulübe bir yazı yolladı. Ayrıca bütün takım arkadaşlarımı ilişkilerin iyi gitmesi amacıyla sakinleştirmeye çalıştım. Çünkü lig oynanıyordu ve her takımda bu tür problemler çıkabiliyor. Ama açıkçası bir muhatap bulamadık. Bütün oyuncuların menajerleri hemen hemen aynı tip yazıyı kulübe yolladı. Bu olay Mayıs ayında oldu ve daha sonra da zaten lig bitti. Beşiktaş Kulübü Mali İşlerden Sorumlu Eski Yöneticisi Ertunç Soğancıoğlu bu konu ile ilgili beni aradı. "Haluk, bu işi mahkemeye gitmeden çözelim. Size Eylül ayından başlamak üzere bir senet verelim" dedi. Ben de arkadaşlarımla konuşarak bize mantıklı geldiğini söyledim.Bunun sonrasında kulüpten bize senet verdiler. Senetler de Eylül ayından itibaren birkaç tanesinde gecikme olsa da ödendi.Olay budur. Ben Beşiktaş Kulübü'nü ne mahkemeye verdim, ne de başka bir şey oldu. Bugün basında çıkan haber tamamen olayları bilmeyen bir kişi tarafından yazılan yanlış bir yazı. Şu anda Beşiktaş Kulübü'nün çalışanıyım. Beşiktaş'ın başarısı için elimden geleni bütün arkadaşlarımla birlikte yapacağım." diyerek sözlerini tamamladı.

 

ABDULLAH SÖZER AÇIKLADI

 

Beko Basketbol Ligi'nin son şampiyonu Beşiktaş'ta, genel menajerliğe Haluk Yıldırım getirildi.

Geçmiş sezonlarda siyah-beyazlı formayı giyen ve kariyerini Galatasaray Medical Park'ta sonlandıran Haluk Yıldırım, genel menajerlik görevi için Beşiktaş Kulübü ile anlaşmaya vardı.

Beşiktaş Kulübü Basketbol Komitesi Başkanı Abdullah Sözer, yaptığı açıklamada, Haluk Yıldırım ile genel menajerlik konusunda anlaştıklarını söyledi.

Sözer, oyunculuğu döneminde siyah-beyazlı takımdan sorunlu ayrıldığı gerekçesiyle eleştirilen yeni genel menajere de destek verdi.

Yıldırım konusunda bir sıkıntının bulunmadığını belirten Abdullah Sözer, “Zamanında kağıt göndermiş 'Alacaklarımı ödeyin' diye. Kulüp de ödemesini yapmış. Başka bir şey yok. Gelişine tüm Beşiktaşlılar sevindi. Kişiliğiyle herkesin beğenisini kazanan bir isim” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz