« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Haluk uyan artık

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

Haluk Ulusoy Futbol Federasyonu Başkanı olduğu günden beri kendisini bu sütunlarda çok uyardım. Ama sizlerin de izlediği, şahit olduğu gibi Haluk'ta en ufak bir düzelme, Türk futboluna en ufak bir katkıda bulunma eylemi gelmedi. Bunlar şöyle dursun, Türk futbolunu her gün biraz daha arkadaşlarıyla birlikte katlediyor. Ve bu gidişle katletmeye de devam edecek. Çünkü ona ‘‘dur arkadaş’’ diyen yok. Anlayın Türkiye'deki yetkilileri, anlayın Türkiye'deki vurdumduymazlıkları ve çarpıklıkları.

Hatırlayacaksınız, Beşiktaş-Gaziantepspor maçında Beşiktaşlılar'ın bile tasvip etmediği bir olay yaşandı. Dünyanın hiçbir ülkesinde rastlanmayan, rastlandığı zaman da anında çok ağır ceza verilen bir harekete tanık olduk. Hakem Ali Uluyol saha ortasında yumruklandı. Haluk Ulusoy da tribündeydi, o da Beşiktaş seyircisinden nasibini aldı. O günden bugüne kaç gün geçti, hala Haluk'un ceza kurulundan tık yok. Arkadaş çık ortaya, bu olayın cezası budur de. Her şeyi çabuklaştır. Dedikodular dursun, herkes ne yapacağını bilsin. Beşiktaş eğer saha kapama cezası alacaksa, onun tedbirini şimdiden düşünsün. Herşey rayına girsin. Yok arkadaş, herkes dedikoduya devam etsin, herkes olayın içine girmeye çalışsın. Kimi aman yapmayın desin, bir diğerleri ise daha fazla ceza verin diye diretsin. Ve olay zamanla birlikte saptırıldıkça saptırılsın. Herhalde Haluk bunu istiyor ki, davranışından bu anlaşılıyor. Arkasından Diyarbakır'daki olay patladı. Zavallı yan hakem sahanın içinde dövüldü. Milliyet muhabirinin burnu kırıldı. Herkes sus-pus.

Haluk çık ortaya, artık uyan. Basın toplantısı yap, emrindeki yetkilileri uyar. Kendi kendini şöyle bir sars. Ben Türkiye Futbol Federasyonu başkanıyım de. Neler oluyor Türk futboluna de. Ben utanmadan nasıl seyirci durumundayım de. De, de, de. Amaa daha önce de yazdım, yine de üstüne basa basan yazıyorum. Sen belki iyi bir insan olabilirsin, Türkiye Futbol Federasyonu başkanı olamazsın. hala koltuğuna sarılmış duruyorsun. Ceza işlemlerini çabuklaştır Haluk dedim, sen uzatmak için ne gerekirse onu yapıyorsun. Türk futbolunun 75. yılı sana kutlu olsun. Ne yazık ki, sen Türk futbolunun içine ettin Haluk.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler