« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Haluk Ulusoy yurda döndü

A.A.
SON GÜNCELLEME

Ulusoy, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, geçmişten beri iyi ilişkiler içinde olunan İngiltere Futbol Federasyonu'nun Başkanı Geoffrey Thompson ile fikir alışverişinde bulunduğunu belirterek, ”İki ülke arasında, futbolda birbirimize nasıl yardımcı olabileceğimizi görüştük” dedi.

Ulusoy, gazetecilerin, FIFA Disiplin Kurulu'nun, Türkiye-İsviçre maçında yaşanan olaylar nedeniyle Türkiye'ye verdiği cezaların gerekçeli kararının açıklandığını hatırlatmaları üzerine, kararı henüz görmediğini, yarın Futbol Federasyonu'nda gerekçeli kararı gördükten sonra bir açıklama yapacağını bildirdi.

Almanya'nın Borussia Dortmund Kulübü'nün, Türkiye'nin cezalı maçlarını kendi statlarında oynayabileceği şeklindeki açıklamalarıyla ilgili görüşleri sorulan Ulusoy, “Dortmund, düşündüğümüz yere çok yakın. Düsseldorf da olabilir. Yanıtını Fatih Terim ile birlikte vereceğiz ama bunun için çok erken. Tahkime başvuracağız. Bu süreç bittikten sonra, maçları nerede oynayacağımızın kararı çıkacak. Davet için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Cezalı maçları seyircili oynamanın söz konusu olması halinde, bu maçları Almanya'da yapmayı düşündüklerini anlatan Ulusoy, “Bu konuda ümidim var, çünkü seyircinin olaylarda en küçük bir kusuru yok. Bu cezaya Avrupa'daki dostlarımız da anlam veremiyor” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler