« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Haluk Ulusoy: Ülkem için el de öperim

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası C Grubu fikstür belirleme toplantısı öncesi, "el öptü" sözlerine yanıt verdi. Ulusoy, "Ben kimin elini öpüp, kimin elini öpmeyeceğini bilen bir insanım. Benim yaşım 48. Ülkem için el de öperim. Ülkemi iyi temsil ettiğimi düşünüyorum" dedi.

Hürriyet İnternet
SON GÜNCELLEME

FIFA başkanı Sepp Blatter'le aralarında baba-oğul ilişkisi olduğunu söyleyen Ulusoy, "Blatter'le10 seneden bu yana tanışıyoruz. Biri birimize çok yakınız. Bunu size anlatamam, bunu yaşamanız lazım. Kendisiyle öpüşmemiz, koklaşmamız gayet normal" dedi.

'ÜLKEM İÇİN EL DE ÖPERİM'

Kendisine FIFA Disiplin Kurulu'nun karar sürecinde Başkan'la aralarında geçen konuşmanın sorulması üzerine de Ulusoy, "Kendisine sen babasın biz evlat, gerekirse elini bile öperim dedim. Buradan çıkacak sonuç ülkemiz için çok önemli. Hep diyorlar ya Haluk Ulusoy 'yes-no' bile bilmiyor diye. Bu yakınlığı kurmak için 'yes-no' bilmeye gerek yok. FIFA ve UEFA'nın bütün ailesiyle ilişkimiz böyle" şeklinde açıklamada bulundu.

'ESKİ GÜZEL GÜNLERİ YAŞATACAĞIZ'

'Gerekirse el de öperim bunu da ülkem adına yaparım' diyen Haluk Ulusoy, "Şu yaşanan olayları geçmek için bunu yaparım. Ülkemi iyi temsil ettiğimi düşünüyorum. Ben sokağa çıktığımda ülkemin insanı bana pozitif elektrik veriyor. Ülkemin insanı bana inanıyor, güveniyor. Biz Türk futbolunu yeniden eski güzel günlerine kavuşturacağız" dedi.

'2008'E KATILACAĞIZ'

'Benim Zürih'teki izlenimim 2008 ve 2010'dan da ihraç edilmiştik' şeklindeydi diye konuşan Başkan Ulusoy,  "Yaşanan olayların bu kadar büyük bir şey olduğunu, oraya gitmeden anlamamıştım. Orada çok vahim olduğunu gördük. Şükür ki turnuvaya devam eden bir Türkiye var" dedi.

6 maçlık cezada indirim olacağını tahmin ettiğini belirten Haluk Ulusoy, “İnşallah FIFA Tahkim Kurulu indirim yapar da CAS'a gitmek zorunda kalmayız. FIFA Tahkim Kurulu'ndan indirim kararı çıkacağına inanıyorum. Hakkımızı sonuna dek arayacağız” dedi.

İç saha maçlarını, merkezi olmasından bakımından Almanya'nın Düsseldorf kentinde oynayabileceklerini kaydeden Ulusoy, Fatih Terim'in Floransa önerisinin de dikkate alınacağını, bu konudaki kararı, cezaların indirimi için yapılacak başvurulardan çıkacak sonuca göre federasyon yönetim kurulu olarak vereceklerini söyledi.

Ulusoy, “Seyircili ya da seyircisiz, nerede oynarsak oynayalım inşallah 2008 Avrupa Şampiyonası'na katılacağız. .  Ben inanan bir insanım. İnandıktan sonra yenemeyeceğimiz rakip, katılamayacağımız turnuva yok" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler