Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Haluk Ulusoy sürprizi

Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Haluk Ulusoy da 26 Ocak'ta TFF'nin yapacağı olağanüstü kongreye katılacak.

Uğur DEMİRKIRDI / İstanbul (DHA)
SON GÜNCELLEME

Türkiye Futbol Federasyonu, içine düştüğü çıkmazı futbol camiasının biraraya geleceği 26 Ocak'taki olağanüstü genel kurulda çözmeye çalışacak. Üyelerin katılarak fikirlerini bildireceği ve 58. maddeyle ilgili görüş alışverişinin yapılacağı genel kurula birçok önemli isim katılacak.

Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Haluk Ulusoy ise bu isimler arasında en dikkat çekici olanı. Ulusoy, başkanlığı bıraktığı 2008 yılından bu yana ilk kez toplantıya katılacak. Ulusoy'un kurulda konuşma yapıp yapmayacağı ise merak konusu.

AYDINLAR YÖNETİMİNİ ELEŞTİRMİŞTİ

Haluk Ulusoy, daha önce verdiği röportajda TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve yönetimini eleştirmişti. Uzun süre suskunluğunu koruyan Ulusoy, Hırvatistan hezimetinden sonra patlamıştı.

Kendi dönemine atıfta bulunarak konuşan Ulusoy, Fanatik Gazetesi'ne verdiği röportajda, “Zamanında, "başkan takımla aynı otelde kalır mı?" diye eleştiriliyorduk. Bayramı, özel günü unutmaz, oyuncularla olurduk. Şimdi futbolcular, Mehmet Ali Bey'i Almanya maçından önce sadece antrenmanda 5 dakika görmüş. Sonuçlar ortada" diyerek bu kez diyalog eksikliğine vurgu yapmıştı.

"HIDDİNK'E ÖDENEN 8 MİLYON EUROYA KİMSENİN SESİ ÇIKMIYOR"

Eski başkan, konuşmasını şu olay cümlelerle bitirmişti:
“Bizim dönemimizde Fatih hocaya verdiğimiz paralar meclisin bile gündemindeydi. Hiddink’e 4 milyon euro TFF’den, 4 milyon euro da sponsorlardan olmak üzere 8 milyon euro verdiler, kimsenin sesi çıkmadı. O sözleşme için ‘biz yapmadık’ diyenler, neden göreve geldiğinde çalışmak istemediği bu hocayı gönderme cesaretini gösteremedi? Üçüncü Lig takımı yönetecek kapasitesi olmayanlar, federasyonu yönetmeye çalışıyor. Bu, yöneticilikten aciz insanlar her fırsatta futbolcularını medya önüne atıyor, suçu üstlenmekten kaçıyor. Neticesinde 2012’ye gidememek bir yana bir de torba düşüyoruz. Bunları hapse atacaksın!"


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler