« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Haluk Ulusoy İsviçre'ye gitti

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, genel sekreter Lütfi Arıboğan ve dışilişkiler sorumlusu Süheyl Önen ile birlikte, UEFA'nın düzenlediği Federasyon Başkanları ve Genel Sekreterleri Toplantısı'na katılmak üzere İsviçre'nin Nyon kentine gitti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Ulusoy ve beraberindeki heyeti taşıyan uçak, İstanbul'daki olumsuz hava koşulları nedeniyle yaklaşık 2.5 saat rötarla hareket edebildi.

Haluk Ulusoy ve beraberindeki heyetin, bu toplantının ardından, 27 Ocak Cuma günü Montreaux'da yapılacak 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası grup eleme maçları kura çekiminde de yer alacakları bildirildi.

Ulusoy, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, “Gidiş sebebimiz belli. Avrupa'daki ülkelerin federasyon başkanları biraraya gelecek. Yarın da 2008 Avrupa Şampiyonası kura çekimleri için birarada olacağız. İnşallah kalbimize göre kura çekeriz. 2008 yolunda güzel bir başlangıç yaparız” dedi.

Ulusoy, olaylı Türkiye-İsviçre milli maçıyla ilgili FIFA Disiplin Komitesi'nin yarınki duruşmasıyla ilgili temaslarının olup olmayacağıyla ilgili bir soruya ise, “Gidiş sebebimiz o değil. Ama bize sorulan bir şey olursa, cevabını veririz” diye yanıt verdi.

Öte yandan, Türkiye ile İsviçre (A) milli futbol takımları arasında İstanbul'da yapılan olaylı Dünya Kupası play-off baraj rövanş maçının FIFA'daki duruşmasına yarın Zürih'te devam edilecek.

FIFA Disiplin Komitesi'nin, görüşlerine başvuracağı Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Serkan Balcı'nın yanı sıra, federasyon adına Metin Kazancıoğlu, avukatlar Anıl Gürsoy ve Ayhan Çopuroğlu ile Almanya'dan 2 avukatın da yarın sabah Zürih'e gidecekleri bildirildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler