« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Haluk Ulusoy fark attı: 13-4

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Kulüpler Birliği toplantısı tam bir strateji mücadelesi şeklinde geçti. Ayhan Bermek’e hiç oy çıkmayan değerlendirmede, Levent Bıçakçı ile Şenes Erzik’in isimleri gündeme geldi, ancak Haluk Ulusoy oy çokluğuyla destek aldı.

HALUK Ulusoy’un "Federasyon başkan adaylığı için kararlarını bekliyorum" dediği Kulüpler Birliği Vakfı’nın toplantısı, tam bir strateji mücadelesi halinde geçti. Günün en ilginç olayı, bir süre önce adaylığını açıklayan ve Başbakan Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Hasan Doğan’ın açık desteğini alan Ayhan Bermek’e hiç oy çıkmamasıydı. Toplantıda 3 saati aşkın bir süreyle gündemi tartışan üyeler, sonuçta 13’e karşı 4 ağırlıklı oyla 19-20 Ocak seçiminde Haluk Ulusoy’u destekleme kararı aldılar.

A.Gücü’nün başını çektiği "Kemik Ulusoycular" grubu, "İsim açıklamayalım" görüşünün ağır bastığı toplantıya, beraberdeki 7 kulüple birlikte "İsimleri tartışalım, görüşümüzü açıklayalım" biçiminde net bir tavırla girdi. Ulusoy’un ismi gündeme geldikten sonra "Başkan adaylığından sadece Haluk Ulusoy için çekilirim. Aksi halde başkanlığa adayım" şeklinde tavır koyan ve son gelişmeler üzerine adı Ulusoy’un Başkan Yardımcısı olarak telaffuz edilen Cemal Aydın’ın önderliğindeki Ankaraspor AŞ, Trabzon, Denizli, Beşiktaş, Samsun, Diyarbakır ve G.Antep kulüp temsilcileri, oylarının Ulusoy’a olduğunu açıkladılar.

7 çekimser vardı

Sivas, G.Birliği, V.Manisa, Kayseri, K.Erciyes, Ç.Rize ve Konya temsilcileri ise ilk turda çekinser oy kullandı. G.Saray Başkanı Özhan Canaydın, "Levent Bıçakçı ile devam edelim" derken, Malatya Başkanı Hikmet Tanrıverdi, "Şenes Erzik’in başkanlığı, Türk futbolu için en uygunudur" görüşünü savundu.

İlk tur görüşmeleri sonunda oyların 8-7-1-1 dağılması üzerine 2. tur görüşme ve oylama yapıldı. Bu oylamada Kayseri, K.Erciyesspor, G.Saray, Ç.Rize ve Sivas da "Ulusoy’a oy verelim" diyen gruba destek verdi; G.Birliği, Malatya, Konya ve V.Manisa ise çekimserlik durumunu sürdürdü. Böylelikle Kulüpleri Birliği Vakfı, Ulusoy’u 13 evet, 4 çekimser oyla destekleme kararı aldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz