Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Haluk Levent özgür

  Hürriyet Haber
  11 Nisan 1998 - 00:00Son Güncelleme : 11 Nisan 1998 - 00:01

  Sanatçı Haluk Levent, çekte tafrifat yaptığı gerekçesiyle çarptırıldığı 3 yıl 10 ay 20 günlük hapis cezasını tamamlayarak, dün Karataş Cezaevi'nden tahliye edildi. İnfaz Yasası'na göre tam 9 ay 10 gün cezaevinde yattıktan sonra özgürlüğüne kavuşan Haluk Levent, ‘‘Benim cezam bitti. Bu arada çok beste yaptım. Hapisten çıkışım benim yeniden doğuşum olacak’’ dedi.

  Kesinleşen hapis cezası nedeniyle 3 Temmuz 1997 tarihinde konser vermek için gittiği Antalya'da yakalanıp Adana'ya getirilen Haluk Levent, dün sabah saat 08.30'da Karataş Cezaevi'nden tahliye edilirken, akrabaları ve hayranları onu yalnız bırakmadı. Sanatçıyı karşılayanlar arasında ağabeyleri Cevdet, Recai, Ali ile kızkardeşi Nimet, evli ablaları Hicran Ertekin ve Nurcan Kilis de de hazır bulundu.

  ELİNDE GİTARIYLA ÇIKTI

  Haluk Levent, cezaevindeki mahkumlar ve gardiyanlarla tek tek vedalaştıktan sonra, elinde gitarıyla kapıdan çıktı.

  Yaklaşık 30 araçlık bir konvoyla cezaevindena ayrılan Levent, doğruca çay bahçesine giderek, su böreği ve çayla kahvaltı yaptı. Cezaevinde, en kötü anda bile güçlü olmayı öğrendriğini anlatan Haluk Levent, ‘‘Ben en kötü durumdayken bile bir kaset ve bir kitap yaratmaya çalıştım. 70- 80 beste yaratmaya çalıştım. Bugüne kadar darda olan, zorda olan insanlara cezaevinden çıkan bir mahkum olarak mesajım şu; Herşeyde bir hayır vardır. Her zor durumda mücadele ruhunu bırakmadan çalışmak, çabalamak gerekir’’ dedi.

  İLK KONSER HAFTAYA

  Gazetecilerin en çok kimi özlediğine ilişkin sorusuna, ‘‘Annemi’’ diye yanıtlayan Haluk Levent, ‘‘Annemi görebilmek, ailemle kucaklaşmak, konser çalışmalarına devam etmek istiyorum. İstanbul'a gidince ilk yapacağım şey sinemaya gitmek. Jack Nicholson'un 'Benden bu kadar' filmini görmek istiyorum. Pazartesi gününden itibaren de konser çalışmalarına başlayacağım. İlk konser 18 Nisan'da Tatilya'da’’ dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı