Ege Haberleri

  Haluk Levent, Gezi Parkı direnişini Çanakkale ruhuna benzetti

  Cem ULUCAN / AYDIN, (DHA)
  19.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AYDIN'ın Çine İlçesi'nde konser veren ünlü şarkıcı Haluk Levent, gündemdeki konulara ilişkin sosyal mesajlar verdi.

  Çine Kapalı Pazaryeri'nde düzenlenen konserde binlerce hayranına güzel bir gece yaşatan Haluk Levent, performansıyla alkış aldı. Sevilen şarkılarını hayranları ile birlikte seslendiren Levent, sosyal medyada paylaşmak için sahneden hayranlarının fotoğraflarını da çekti. Levent, “Beni Facebook ve Twetter'dan takip edin. Sosyal medya çok önemli. Bunu Gezi Parkı meselesinde bir kez daha anladık” dedi.

  “GEZİ RUHU ÇANAKKALE RUHUDUR”

  Şarkılarının arasında gündeme ilişkin sosyal mesajlar da veren Haluk Levent, “Provokatörleri bir kenara koyduğumuzda, Gezi Parkı için direniş gösteren, eylem yapan, tepkisini dile getiren topluluk, 1915 ruhuna sahip insanlardan oluşmaktadır” dedi.

  “ÇANAKKALE'DE ATATÜRK VARDI”

  Daha sonra “Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı” türküsünü seslendiren ve Çanakkale'de kimlerin olduğunu il il sıralayan Levent, bu sıralamanın sonunda, “Çanakkale'de Mustafa Kemal Atatürk vardı” deyince, sevenleri ayakta alkışladı ve ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak açıklamalarına destek verdi.

  “EVLERİNİZE DÖNÜN”

  Gezi Parkı konusunda eylemlerini sürdüren gençlere de seslenen Haluk Levent, “Bu eylemler amacına ulaşmıştır. Türkiye'de hiçbir şeyin artık eskisi gibi olmayacağı ortaya konmuştur. Karşınızdakinin yaklaşımı, tepkisi demokratik olmasa da, siz mücadelenizi demokrasi çerçevesinde sürdürün. Provokatörlere fırsat vermeyin. Gençlerimiz artık evlerine dönsün” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı