Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Halterde yine madalya

Güney Kore'nin Goyang kentinde süren Dünya Halter Şampiyonası'nda, bayanlar 63 kiloda podyuma çıkan Sibel Şimşek, silkmede gümüş, toplamda ise bronz madalya kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Koparma müsabakasına 108 kilo ile başlayan Şimşek ilk hakkında bu kiloyu kaldıramadı. İkinci hakkında bu kiloda başarılı olan Şimşek, son denemesinde 111 kiloyu kaldıramadı ve 4. sırada yer aldı.

Silkmede ise Sibel Şimşek, sırasıyla 128, 131 ve 135 kiloları kaldırmayı başardı. Şimşek, 135 kiloluk derecesi ve yarışma tartısı farkıyla gümüş madalya kazandı. Toplamda da 243 kiloluk derece elde eden Sibel Şimşek, bronz madalyanın sahibi oldu.

Şampiyonada, koparmada Rus Viktoriya Savenko, 112 kilo ve yarışma tartısıyla altın madalyaya uzandı. Bu kategoride Belarus'tan Hanna Batsiushka yine 112 ve yarışma tartısıyla gümüş, Rus Svetlana Tsarukaeva 111 kiloyla bronz madalya kazandı.

Silkmede ise Kazak halterci Maiya Maneza 141 kiloyla birinciliği, Çinli Xiyan Guo 135 kiloluk kaldırışıyla üçüncülüğü elde etti.

Toplamda da Kazakistan'dan Maiya Maneza 246 kilo ve yarışma tartısıyla altın, Rus Svetlana yine 246 kilo ve yarışma tartısıyla gümüş madalyanın sahibi oldu.

Bunları da Beğenebilirsiniz