Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Halterde yanlış inanış

Halter Malatya İl Temsilcisi Erol Alagöz, toplumda halterin boy kısalığına neden olduğu şeklinde yanlış bir inanış olduğunu belirterek, bunun doğru olmadığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Alagöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Malatya'da halter sporunu geliştirmek için yeni bir yapılanmaya gittiklerini ifade ederek, özellikle çocukları bu spora teşvik edici çalışmalar yapacaklarını dile getirdi.

Türkiye'nin halterde birçok şampiyon sporcu yetiştirdiğine dikkat çeken Alagöz, kulüplerde 1 metre 90 santimetre olan şampiyon sporcular da bulunduğunu vurguladı.

Alagöz, ailelerin çocuklarını halter sporuna yönlendirmelerini istediklerine işaret ederek, şunları kaydetti: “Bu spora özellikle küçüklerin yönlendirilmesinde fayda vardır. Halter sporu bilinenin aksine boy kısalığına neden olmaz. 1.90 santimetre boyunda olan şampiyonlarımız da bulunmaktadır. Malatya'da halter branşıyla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Velilerimizden ricamız çocuklarını halter sporuna yönlendirsinler. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz halter sporunun gelişimi için bizlere büyük katkıda bulunuyorlar. Şu anda yeni kuruluş aşamasında olduğu için sporcuya ihtiyacımız vardır. Halter sporuna gönül veren tüm gençleri ve sporcuları bekliyoruz.”

MALATYA'DAN HALTER MİLLİ TAKIMINA SPORCU GÖNDERME HEDEFİ

Malatya'da, halterde yeni bir oluşuma gidildiğine dikkat çeken antrenör Ferhat Bolat da “Halter sporunda Malatya'ya geldiğim günden bu güne kadar büyük bir mesafe kaydettik. Malatya'da halter layık olduğu yere gelecektir. Sporcularımızı en iyi şekilde yetiştirerek, milli takıma sporcu kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler