« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Halterde savunmalar hazır

Halter Federasyonu, 14 Kasım’da Katar’da yapılacak doping konusundaki duruşmalar için savunmaları tamamladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Federasyon, hem Türkiye’ye konulan süresiz yarışma yasağı, hem de Halil Mutlu ve Sedat Artuç’un doping ve numune vermeme cezalarının görüşüleceği davalar için 2 ayrı savunma hazırladı. Yarışmalardan men cezası için hazırlanan savunmada Türkiye’nin ülke olarak dopinge karşı olduğu ve önlemler alındığı, Sedat’ın kullandığı ilaç için raporu bulunduğu, diğer sporcuların ise futbol milli takımının maçına gittiği raporda yer aldı.

Raporda, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in de kararlı bir şekilde hareket ettiği, doping kullandığı tesbit edilen sporculara taviz vermediği ifade edilecek..

Federasyon, 2'nci savunmasında ise Halil Mutlu’da çıkan doping maddesine dikkat çekecek. Mutlu’da çıkan “nandrolon“ maddesinin her türlü karışımla ortaya çıkabileceğine dikkat çekilecek ve bunun bilimsel olarak kanıtları ortaya konulacak. Ayrıca Halil Mutlu’nun geçmişte aldığı başarılarda temiz çıktığı ve bir dünya sporcusu olduğu vurgulanacak.

Savunmaların önümüzdeki günlerde resmi olarak hazırlanacağını belirten Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, her 2 davadan da umutlu olduğunu söyledi. Başkan Hasan Akkuş, ülke cezasının kaldırılarak para cezasına dönmesini, Halil Mutlu’nun cezasının ise mutlaka düşeceğini umduğunu belirtti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler