« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Halterde rakip Çinliler

Türkiye Kadınlar Halter A Milli Takımı Antrenörü Talat Ünlü, Türk halterinin dünyada belli bir yere sahip olduğunu, en büyük rakibinin ise Çinliler olduğunu söyledi.

ŞEVKET EZEN/ÇORUM,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Dünya Şampiyonası hazırlıklarını Çorum'daki kampta sürdüren Kadınlar Halter A Milli Takımı'nda antrenör Talat Ünlü, çalışmalarla ilgili DHA'ya açıklamalarda bulundu. "Her ülkenin kendine göre rakipleri var. Bizim de en büyük rakibimiz Çinliler" diyen Milli Takım Antrenörü Talat Ünlü, 2008 olimpiyatlarında Çinli dört kadın haltercinin dördünün de olimpiyat şampiyonu olduğunu hatırlatarak, "Her ülkenin kendine göre rakipleri var. Bizim de en büyük rakibimiz Çinliler. Çünkü Çin dünyada halter konusunda son dönemlerde gerçekten söz sahibi bir ülke. 2008 olimpiyatlarına baktığınız zaman, bayanlar için söylüyorum dört sporcu ile katıldılar ve dördü de olimpiyat şampiyonu oldu. Rusya var, Romanya var, Bulgaristan, Taylant var, Japonya var. Herkes bizim için rakip ama bizim için asıl rakip olimpik kalifikasyon" dedi. Geçen yıl Dünya Şampiyonası'nda olimpiyat kotası için mücadele verdiklerini ve dünya şampiyonu olup 4 kişilik olimpiyat kotası elde ettiklerini belirten Ünlü, "Şimdi bu Dünya Şampiyonası'nda da yerimizi koruduğumuz takdirde hazırladığımız sporcularımızın dördünü bu sıralamaya dahil edeceğiz. Kalan 7 sporcu da takım sıralaması olacak. Bizim için en önemli hedef olimpiyat kotasını alabilecek dört kişi ile katılmak ve takımımıza en iyi puan getirecek sporcuları belirlemek" diye konuştu.

Milli takım hazırlık kampında Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'ye temsil edecek en iyi takımı çıkarmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Talat Ünlü, artık son düzlüğe geldiklerini aday sporculardan en iyi dört kişiyi belirleyerek hedefledikleri dereceleri elde edeceklerini dile getirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz