« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Halterde gümüş madalya

Estonya'nın Tallinn şehrinde önceki gün başlayan 23 Yaş Altı ve Gençler Avrupa Halter Şampiyonası'nda Ayşegül Çoban Avrupa ikincisi oldu.

TALLİNN, (DHA)
SON GÜNCELLEME

53 kilyoda podyuma çıkan Ayşegül Çoban, koparmada bronz, silkmede altın ve toplamda gümüş madalyanın sahibi olarak Avrupa ikincisi oldu. Çoban, koparmadaki ilk iki hakkında 77 kiloyu kaldıramadı. Son hakkında 77 kiloyu başarıyla kaldıraran Ayşegül Çoban, koparmada bronz madalya kazanarak üçüncülüğü elde etti. Koparmada birinciliği 88 kiloda ile Rus sporcu Kristina Sobol kazanırken, ikinciliği 81 kilo ile Rumen sporcu Dana Alexandra Berchi elde etti.

Ayşegül Çoban silkmedeki ilk hakkında 105 kiloyu, ikinci hakkında 110 kiloyu başarıyla kaldırdı. Silkmede 105 kiloluk kaldırışıyla birinciliği garantileyen Ayşegül Çoban silkmedeki son hakkında toplamda Avrupa şampiyonu olabilmek için 114 kiloyu denedi, fakat başarılı olamadı. Çoban, silkmede birinciliği elde ederek altın madalya kazandı. Silkmede ikinciliği 103 kg ile Rus sporcu Kristina Sobol kazanırken, üçüncülüğü 97 kilo ile Rumen sporcu Dana Alexandra Berchi elde etti.

Koparmada bronz, silkmede ise altın madalya kazanan Ayşegül Çoban toplamda ise 187 kiloda ulaşarak gümüş madalya kazandı ve Avrupa ikincisi oldu. Toplamda birinciliği 191 kilo ile Rus sporcu Kristina Sobol elde etti. 53 kilo bayanlarda 178 kilo ile Rumen sporcu Dana Alexandra Berchi oldu.

Koparmada bronz madalya, silkmede altın madalya ve toplamda gümüş madalya kazanarak Avrupa ikincisi olan Ayşegül Çoban'a madalyasını Türkiye Halter Federasyon Başkanı Tamer Taşpınar verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz