« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Haltercilerimi kurtarın

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Arnavutluk Başbakanı Meta'nın feryadı

Dışişleri Bakanı İsmail Cem'i arayan Arnavutluk Başbakanı, Yunanlılar'ın kaçırmak istediği iki şampiyon adayı haltercileri Ilir Kafaraj ile Sokol Bishanakur'u Türkiye'ye göndermek istediğini söyledi. Talep halter camiasında sevinçle karşılandı.

BİR başbakanın feryadı... Arnavutluk Başbakanı İlir Meta, Başbakan Bülent Ecevit'in ziyareti öncesi Dışişleri Bakanı İsmail Cem'i özel olarak arayarak, Yunanlıların kaçırmak için yoğun çaba harcadığı iki şampiyon adayı haltercisini Türkiye'ye göndermek istediğini bildirdi.

TÜRKİYE’DE HAZIRLANSINLAR

Başbakan Meta, Yunanlılar'ın daha önce olipiyat şampiyonu Pyros Dimas ile Dünya ikincisi ve Avrupa şampiyonu Leonidas Sabanis'i kandırıp kaçırarak, kendileri için yarıştırdıklarını bildirdi. Meta, şimdi ise silkmede 202.5, koparmada 165 kilo kaldıran İlir Kafaraj ile silkmede 195 kilo kaldıran Sokol Bishanakur'un kaçırılmak istendiğini ifade etti. Arnavutluk Başbakanı, çalışma, beslenme ve maddi destek sağlayamadıkları bu sporcuların, Bulgaristan'da yapılacak olan 2000 Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu gibi şampiyon sporcularımızla birlikte yapmalarını rica etti.

GURUR DUYARIZ

Dışişleri Bakanı İsmail Cem'in emri ile daire başkanı Ahmet Karçay imzasıyla halter federasyonuna ilettilen bu telap, halter camiasında sevinç ve gururla karşılandı. Federasyon başkanı Savaş Ağaoğlu hemen gönderdiği yanıtta bu işten büyük onur duyacaklarını bildirdi. Dünya ve olimpiyat şampiyonu ve milli takım kaptanımız Naim Süleymanoğlu ise, Kafaraj ile Bishanaku'yla birlikte çalışmaktan sevinç duyacaklarını belirterek, ‘‘Kardeşlerimize evimizi, spor salonumuzu ve masamızı açmaya hazırız. Onları dört gözle bekliyoruz’’ mesajını verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz