« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Halter takımında 'seks' skandalı

İZMİR Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Halter Federasyonu’na, halter antrenörü E.A. ile kadın sporcu S.K.’yi sevişirken yakaladıklarını iddia ederek ihbarda bulunan 17 yaşındaki halterci H.E. hakkında, ‘İftira, tehdit ve şantaj’ suçundan dava açıldı. İzmir 5'inci Çocuk Mahkemesi’nde açılan davada, yaşı küçük olan genç haltercinin 10 yıla kadar hapsi istendi.

Bahri KARATAŞ/İZMİR, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Halter sporcusu 5 genç, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Halter Federasyonu’na, geçen ağustos ayında yazdıkları şikayet dilekçelerinde, Halter Milli takımında zaman zaman antrenörlük yapan E.A.’nın, kadın sporcu S.K. ile ilişkiye girdiği iddia etti. Beş erkek halterci, Gençlik ve Spor İzmir İl Müdürlüğü’nün kadrolu antrenörü olan E.A.’yı, salonda S.K. ile uygusuz durumda yakaladıklarını öne sürdü.

Genel Müdürlük de konuyu araştırması için müfettiş görevlendirdi. Müfettişler, soruşturma kapsamında antrenör E.A. ile kadın sporcu S.K.’nin ifadesini aldı. Her ikisi de olayı yalanlarken, diğer 5 sporcu dilekçelerindeki iddiaları yineledi. Müffettişlerin hazırladığı rapor doğrultusunda antrenör E.A.’ya disiplin ve maaş kesme cezası verildi. Skandal üzerine İl Müdürlüğü de erkek ve kadın sporcuların idman saatlerinde değişiklik yaptı.

ANTRENÖR DE SAVCILIĞA ŞİKAYET ETTİ

Milli formayı giyen, Avrupa Şampiyonası’nda gümüş ve bronz madalya kazandıran, şu anda da milli takımda ve İzmir bölgesinden antrenörlük yapan E.A., şikayet dilekçeleri üzerine yaptığı açıklamada olayın bir iftira olduğunu, bunu atan sporcuların da dopingci olduğunu iddia etti. A., “Sporcuları savcılığa şikayet ettim. Bu sporcuları, doping yaptıkları ve disiplinsiz hareketler içerisinde bulundukları için idmandan kovmuştum. Şimdi bana iftira attılar. Mahkemede hesaplaşacağız” dedi.

Şikayet dilekçesi üzerine başlatılan soruşturma sonunda, ihbar dilekçesini yazan ve yaşı küçük olan haltercilerden H.E. hakkında, ‘İftira, tehdit ve şantaj’ suçlarından, 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle İzmir 5'inci Çocuk Mahkemesi’nde dava açılırken, diğer 4 halterci hakkında ise soruşturma devam ediyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz