« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Halter salonunda aşk dedikodusu

HALTER Milli Takımı Antrenörü Erdinç Aslan'ın kadın sporcuyla 2 ay önce İzmir'de spor salonunda sevişirken diğer sporculara yakalandığı iddiası spor camiasını sarstı. Aslan, iftiraya uğradığını söylerken, şikayetçi olan 5 sporcu iddialarında ısrar etti.

Ulaş Sağ / DHA
SON GÜNCELLEME

İddiaya göre, Atatürk Stadyumu altındaki Halter çalışmalarının yapıldığı spor salonunda Halter Milli Takım Antrönörü Erdinç Aslan, kadın sporcu S.K. ile uygunsuz halde yakalandı. Erkek halterciler Savaş Can, Özkan Akgün, Narin Kartal, Ömer Has, Hasan Enes, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Halter Federasyonu'na dilekçe göndererek Aslan'ı şikayet etti. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün (GSGM) görevlendirdiği müfettiş tarafları dinleyip ifadeleri aldı. Soruşturma sonunda Erdinç Aslan'a disiplin ve maaş kesme cezası verildi. İl Müdürlüğü de erkek ve kadın sporcuların idman saatlerini değiştirdi. Kadın halterci S.K. ile İzmir Atatürk Stadı'nın altındaki bulunan antrenman salonunda cinsel ilişkiye girdiği iddia edilen Milli Takım Antrenörü Erdinç Arslan, kendisini şikayet eden sporcuları idmandan kovduğu için iftiraya uğradığını öne sürdü. Arslan, kendisinin S.K. ile salonda ilişkiye girdiği iddiasında bulunan Savaş Can, Özkan akgün, Naren Kartal, Ömer Has ve Hasan Enes'in hakkında dava açtığını belirterek, “Evliyim, 2 çocuğum var. Uluslararası yarışmalarda ülkeme madalyalar kazandırmış bir sporcuyum. Bu arkadaşları, doping yaptıkları ve disiplinsiz oldukları için idmandan kovdum. Onlar da bana iftira attı. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nün bana verdiği ceza, iddia edilen suçu işlediğim için değil, olayları daha önce rapor etmediğim içindir. Aile düzenim bozuldu. Bu konuda konuşmayacağım, mahkemede hesaplaşacağız” dedi.

İzmir Gençlik Spor İl Müdürü Sabri Sadıklar ise, konu kendilerine geldikten sonra teftiş için GSGM'ye gönderdiklerini belirterek, “Yapılan incelemede, cinsel ilişki tespit edilmedi. Antrenör Erdinç Arslan'a, disiplinsizlik nedeniyle 1 maaş ceza verildi” diye konuştu. Aynı zamanda Halter Federasyou İzmir İl Temsilcisi olan Erdinç Arslan'ın, bu görevinden de alınacağı her iki tarafa da yakın kişiler, kadın sporcu S.K.'nın daha önce Savaş Can'la arkadaşlık ilişkisi içinde olduğu, daha sonra bu sporcudan ayrıldığı ifade edildi.

SUÇLAYAN HALTERCİ KONUŞTU

Kadın halterci S.K. ile İzmir Atatürk Stadı'nın altındaki antrenman salonunda cinsel ilişki kurduğu iddia edilen Milli Takım Antrenörü Erdinç Arslan'ı Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'ne şikayet eden Savaş Can, olayın iftira olduğu iddialarını yalanladı. Halter sporuna 2003 yılında, Erdinç Arslan'ın yanında başladığını belirten Savaş Can, şöyle dedi:

“Kendisiyle çok yakındık. Ancak, daha sonra ben kulüp değiştirdim ve uzaklaştık. Kadın sporcu S.K. benim kız arkadaşımdı. Aramızda aşk ilişkisi vardı. Ancak Erdinç Arslan, S.K.'yi tehdit ederek benden ayırdı. Onu spor salonuna sokmamakla tehdit etti. S.K.'yi benim yanımda arayarak, telefonda cinsel içerikli kelimeler kullandığına şahit oldum. Bu sıkıntılar üzerine S.K.'yle ilişkimiz bitti. Daha sonra Erdinç Arslan, S.K.'yi kandırdı, içkili ortamlara alıştırdı. Onu 12 Mayıs 2009'da, Kemalpaşa'daki tarlasına götürdü ve zorla ilişkiye girdi. Bu olaya gözlerimle şahit oldum, hatta jandarmaya bile haber verdik. Ancak S.K. korkudan şikayetçi olmayınca olay kapandı. Atatürk Stadı'ndaki halter salonunda, Erdinç Arslan'ın S.K.'yle soyunma odasına girip, kapıyı kilitlediğine, kendisini salonda kucağına aldığına şahit oldum. Bu durumdan rahatsız olunca, arkadaşlarım, Özkan Akgün, Naren Kartal, Ömer Has ve Hasan Enes'le birlikte Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne şikayet dilekçesi yazdım.”

Erdinç Arslan'ın olaylarla ilgili, “İftira. Bu şikayette bulunanları doping yaparken yakaladım” demecine ilişkin, “Doping yapmış ve yakalanmış olsak, olay federasyon kayıtlarında geçerdi ve ceza alırdık. Asıl o iftira atıyor. Kendisi, 16 yaşındaki sporcudan porno CD isteyen bir antrenör. Böyle bir olaydan, sadece bir maaş ceza alarak kurtulmasına ve milli takımdaki görevini sürdürmesine inanamıyorum” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler