Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Halkın gözüyle 2000

  Hürriyet Haber
  16 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 16 Mart 1999 - 00:01

  BENAN BAŞALOĞLUTürkiye soruna ciddi yaklaşmıyor (26)-Analist

  Gazetelerde bazı havayolları şirketlerinin 1 Ocak 2000'de uçmayacakları, kredi kartlarının kullanılamayacağı ya da asansörlerde mahsur kalınacağı gibi haberler okuyorum. Örneğin hazırladığım tablolar gelecek yılı kapsıyorsa ben de sorunlarla karşılaşabilirim. Birim müdürlerimizden biri geçtiğimiz günlerde herkese sorunla ilgili bir e-mail gönderdi. Türkiye'de soruna ABD ve Avrupa kadar ciddi yaklaşılmıyor. DPT'nin ulusal eylem planı hazırladığını duydum.

  MÜTAYİP AKSÖZ

  Kızıma bilgisayarokutmayacağım (46)- Taksi şoförü

  Konuyla ilgili bilgim yoktu. Bu kadar boyutluysa kötü bir şey tabii. Kızımın bilgisayar mühendisliğini kazanmasını istiyordum. Şimdi korktum doğrusu.

  ARZU AKSÜVEK

  Bankam sorunun hesabını verecek (25)- Esnaf

  Bankalardaki işlemler, hastanelerdeki işlemler, elektrik, su işletmelerindeki işlemler aksayacak. Devletin herhangi birşey yaptığını duymadım. Dükkan sahibiyim, bankalarla hergün işim oluyor, benim için problem yaratacak. Bir sorunla karşılaştığımda nereye başvuracağımı bilmiyorum. Ancak bankamla ilgili sorun çıkarsa bunun hesabını tabiki bankam verecek. Bu konuda devlete güvenmek istiyorum ama güvenemiyorum.

  onur özkan Eylem yapılırsa ben de katılırım (20)- Restoran sorumlusu

  Duyduklarım beni ürküttü. Çıkabilecek sorunların halledileceğine inanmıyorum. Halkın yapacağı toplu bir hareket olursa, katılırım. Zarar görürsem mahkemeye başvururum.

  mahmut çil Ekonomik krizden daha kötü olamaz (38)-Çiçekçi

  Bu bir virüs, hastalıklar saçacak. Bir bilgisayar trafiği yaşanacak. Zorluk çıkarmayacak, hayatı kolaylaştıracak. Zaman kazanacağız. Kötü şeyler olacağına inanmıyorum. Olsa Amerika'da olurdu. Zaten ekonomik kriz aldı başını gidiyor. Daha kötü ne olabilir ki?

  ALEV SİLAHTAR Türkiye’nin sorunu bu değil! (45)-Mimar

  Dünya çapında bir sorun yaşansa bile bizim umrumuzda olmaz. Elektrik, telefon sistemleri bozulacak. Türkiye'nin sorunu bu değil. Dişi ağrıyınca çivi kırdırıp bastıran bir toplumuz hala. Karımızı, çocuğumuzu dövüyoruz. Uzay araştırmaları yapan kaç üniversitemiz var? Mağdur olanlar hangi konuda haklarını arayabiliyorlar ki bu konuda arasınlar? Bankalar belki sistem değiştirmek için harcadıkları parayı bizden talep ederler.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı