ANKARA HABERLERİ

Halkımız zorbalığı affetmez

Oğuz DEMİR
01.09.2012 - 00:00Son Güncelleme :

Büyükşehir ve Çankaya belediyeleri arasında anlaşmazlığa neden olan Çim Amfi Parkı gerginliği belediye başkanlarının söz düellosuna dönüştü. Gökçek’in iddialarına yanıt veren Bülent Tanık, “Büyükşehir Belediye Başkanı yaptığı zorbalığı itiraf etmiştir. Halkımız zorbalığı affetmez” dedi.

Oğuz DEMİR

BÜYÜKŞEHİR ve Çankaya belediyeleri arasında anlaşmazlığa neden olan Çukurambar’daki Çim Amfi Parkı gerginliği belediye başkanlarının söz düellosuna dönüştü. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in “Çankaya Belediyesi’nin nöbetçi ekibi varmış, alkol kullanmış ve sızmışlar. Bizim ekipler de yıkmışlar ve gelmişler” sözlerine yanıt veren Bülent Tanık, şunları söyledi:
“Gökçek, tarihe park yıkan belediye başkanı olarak geçecek.
Görevlilerde de kesinlikle alkol alma söz konusu değildir. Bu bir iftiradır. Bunla ilgili inanıyorum ki önce görevlilerimiz haklarını arayacaklar. Parkın yıkımını gerekçe göstermek, bir çalışan davranışına bağlamak akıl ve izan işi mi? Belediyenin imalatını tahrip ediyorsun, eli sopalı eşkiya adamları gecenin bir saatinde gönderip, sonra da belediye görevlisi bunlar diyorsun. Belediye görevlisi bir başka belediye görevlisinin üzerine sopayla mı gider. Ondan sonra da polis gelince de kaçar mı?

Zorbalığını itiraf etti

Büyükşehir Belediye Başkanı yaptığı usulsüzlüğü, zorbalığı itiraf etmiştir. Hukuk tanımaz olduğunu ayan beyan ifade etmiştir. Gereken hukuk kovuşturması için başvuruda bulunacağız. Biz belediye olarak parkla ilgili Büyükşehir Belediyesi önümüze geçerli hukuk kararı, hukuk dökümanı koymadığı taktirde oradaki işimizi sürdürmek zorundayız. Mevcut ticaret hukuku belediyemizin zarara girmemesi için yatırımların olumsuz etkilenmemesi için bizim işe devam etmemizi gerektiriyor. Belediyenin çalışmalarını zorba yöntemlerle durdurmaya çalışmak, vatandaşın vicdanında zaten yer bulmayacaktır.

AK Parti belediyelerine neden yapmıyorsun

Büyükşehir Belediye Başkanı’nın Gölbaşı, Etimesgut, Yenimahalle ile Çankaya’ya dönük yaklaşımının ne kadar bölücü, parçalayıcı ve insanları karşı bloklara itici oluduğu herkes tarafından görülebilir. Bir kent yönetimi herkesi kucaklamak zorundadır. Büyükşehir Belediyesi bu ilçelerin sakinlerine hizmet etmek ve onları kucaklamak zorunda. Bölge parkı kararlarının olumlu kararlar olması söz konusu ise o zaman Keçiören, Mamak, Sincan ve Altındağ gibi yerlerde de bunları yapmasını bekleriz. AK Parti belediyelerine neden yapmıyorsun.

Gökçek’in evinin önüne de park yaptım

42 tane park yapıyoruz. Melih Gökçek’in evinin önüne de park yaptık, oğlunun evinin önüne İpek Parkı’nı yaptık. Ben Gökçek’in evinin önüne park yapıyorum diye hicap duymadım. Herkesin evinin önüne park yapıyorum. Gökçek yapmış olduğu ve şimdi bozmuş olduğu, imara açtığı Birlik parkı Kemal Bey’in evinden en çok görünen parktır. Oradaki aldığı iki emsallik kararı Kemal Bey’in evinin önündeki parkı bozmak adına yaptığını işaret etmeye çalışıyorsa bu da ayrı bir siyasi utanç konusudur, ayıptır. Büyükşehir büyük park yapmak zorunda zaten. 3.5 aydır bizim müteahhidimizi sokmadığı yerde bir fiil hem projesi yok, hem de çalışması yok. Şimdi ben proje hazırlıyorum ve açıklayacağım diyor. Önce Bülent Tanık’ın yaptığı işi durdur, yık, boz. Tarihe park yıkan belediye başkanı olarak geçecek. Parkı yapılaşmaya açan belediye başkanı olarak geçecek.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Halkımız zorbalığı affetmez haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Şubat 2018, Çarşamba
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:08
 • Akşam
  18:38
 • Yatsı
  19:56
Sayfa Başı