« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Halkbank Turnuvası bitti

Makedonya’da düzenlenen Halkbank U23 Plaj Voleybolu Turnuvası sona erdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Makedonya’nın Strumica kentinde düzenlenen Halkbank U23 Plaj Voleybolu Turnuvasında, bayanlarda Sırbistan 1 Takımından Vanja Matic-Milena Matic, erkeklerde ise Rumen Iullian Bala-Alexandru Miron; finalde rakiplerini mağlup ederek altın madalya kazandılar.

Bayanlar final maçında Sırp ikili Vanja Matic – Milena Matic’in rakipleri, Arnavutluk’tan Xhudjena Kruti - Djana Lala’ydı. Sırp ikili rakiplerini 21-15 ve 21-10 gibi rahat bir skorla geçerek altın madalyaya uzandılar.

Bayanlar final maçının ardından erkekler final maçı büyük çekişmeye sahip oldu. Rumen ikili Iullian Bala - Alexandru Miron, Sırbistan 1 takımından Stefan Basta - Marko Nikolic ile karşılaştı. Çok çekişmeli geçen ilk seti Rumen ikili 21-19 kazanmayı başardı. İkinci sette oyunu bırakmayan Basta-Nikolic ikilisi ikinci seti 21-18 kazandı. Altın madalya sahibini belirleyecek üçüncü ve son sette daha iyi bir oyun ortaya koyan Bala – Miron ikilisi; seti 15-11, maçı da 2-1 kazanmayı başardılar.

Final maçlarından önce oynanan üçüncülük maçlarında bayanlarda Rumen Baianca Pujku-Simina Cartas ikilisi, Sırp rakipleri Milana Stojanovski-Kristina Vasic’i mağlup ederek bronz madalyaya ulaşırken, erkeklerde Sırbistan 2 takımından Sasa Surla-Aleksander Ivkovic ikilisi, Bulgar Toma Stankov-Ivailo Katarzov’u mağlup ederek bronz madalya kazandılar.

Alınan bu sonuçların ardından takım sıralaması ise şöyle oluştu:

Halkbank Turnuvası bitti

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz