Gündem Haberleri

  Halkbank sınav başvurusu için son saatler! Başvuru nasıl yapılır?

  Hürriyet Haber
  07.11.2017 - 15:34 | Son Güncelleme:

  Halkbank sınav başvurusu için son güne girildi. Toplam 1295 kişinin istihdam edileceği Halkbank sınav başvurusu ile sınava katılım sağlamak isteyen vatandaşlar, kurumun internet sitesi üzerinden başvurularını tamamlayabilecek. Peki, Halkbank sınav başvurusu nasıl yapılır? İşte, başvuru yapmak isteyenlerin sorguladığı başvuru kriterleri hakkında bazı bilgiler

  Halkbank sınav başvurusu için son iki güne girilirken, vatandaşların araştırması devam ediyor. Türkiye genelinde toplam 1295 kişiyi istihdam etmeye hazırlanan Halkbank, personel alımı hakkında detayları yayımladı. KPSS başvurusunun olmayacağı süreçte, 1987 ve sonrası doğumlu olan adaylar başvuruda bulunabilecek. Peki, Halkbank sınav başvurusu nasıl yapılır? İşte, detaylı bilgiler

  HALKBANK SERVİS GÖREVLİSİ BAŞVURUSU

  Tüm illerde gerçekleşecek olan servis görevlisi kadrosunda 1000 kişi istihdam edilecek.

  Giriş Sınavına katılabilmek için;

  a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

  b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

  c) Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlardan ya da kaçakçılık, resmi ihale ve alım-satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından hükümlü bulunmamak,

  ç) Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,

  d) 01.01.1987 ve sonrası doğumlu olmak

  e) Üniversitelerin öğrenim süresi en az 4 yıl olan bölümlerinden mezun olmak, (Mülakat aşamasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıf öğrencisi olanların başvuruları kabul edilecektir.)

  f) Sağlık durumu açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak; Türkiye'nin her yerinde görev yapmaya ve seyahat etmeye elverişli olduğunu, tam teşekküllü bir sağlık kurumundan alınacak raporla belgelemek (Sağlık Raporu; giriş sınavının, yazılı ve mülakat olmak üzere tüm aşamaları tamamlandıktan sonra talep edilecektir.)

  g) Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, muaf veya en az 01.09.2018 tarihine kadar tecilli olmak,

  ğ) Banka tarafından yapılacak araştırma sonucunda; tutum, davranış ve özgeçmişleri bakımından bankacılık mesleğine uygun bulunmak,

  Şartlarının tamamının sağlanması gerekmektedir.

  Adayların sınava katılabilmek için gerekli şartlara sahip olup olmadıkları, sınav başvurusundaki beyanları dikkate alınarak değerlendirilecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulundukları sonradan tespit edilenler; sınavları kazanmış olsalar dahi göreve başlatılmazlar, göreve başlatılmış olanların ise Banka ile ilişikleri derhal kesilir.

  Sınava başvuru için;

  Adaylardan, başvuru bedeli olarak 75-TL tahsil edilecektir. Sınav hizmetlerinin yerine getirilebilmesi amacıyla tahsil edilecek bedel, İstanbul Üniversitesi Sınav Merkezinin Bankamız nezdindeki hesabına sınav başvurusundan önce yatırılacaktır.

  Sınav ücreti 18 Ekim 2017 Çarşamba günü saat 09.00’dan, 9 Kasım 2017 Perşembe günü saat 17.00’ye kadar, yalnızca Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerinden, adayın T.C. Kimlik Numarası, Adı ve Soyadı ile en az biri cep telefonu olmak üzere 2 (iki) telefon numarası verilerek yatırılacaktır. EFT, Kredi Kartı, ATM ve PTT kanalıyla yapılan ödemeler kabul edilmeyecektir.

  Sınav başvuruları, 18 Ekim 2017 - 9 Kasım 2017 tarihleri arasında, Banka web sitesi https://www.halkbank.com.tr bağlantısından da erişilebilecek olan, https://halkbank.istanbul.edu.tr adresinden yapılacak; şahsen veya posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

  “Sınav Başvuru Formu” aday tarafından eksiksiz olarak doldurulacak ve son 6 ay içerisinde çekilmiş JPEG formatında vesikalık fotoğraf, sınav başvuru formuna eklenecektir. Fotoğrafı bulunmayan veya belirtilen özellikleri taşımayan fotoğrafla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

  Başvurusunu tamamlayan ancak sınava girmeyen adayların yatırdıkları ücretler iade edilmeyecektir. Başvurusu kabul edilen adaylar, sınav yeri ve saatini bildiren sınav giriş belgesini; 1 Aralık 2017 – 10 Aralık 2017 tarihleri arasında https://halkbank.istanbul.edu.tr adresinden “T.C. Kimlik Numarası” ve “Aday Şifresi” girerek alabileceklerdir.

  Giriş sınavı yazılı aşaması; 10 Aralık 2017 tarihinde Adana, Antalya, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, İzmir, Kayseri, Samsun ve Trabzon olmak üzere 14 farklı merkezde gerçekleştirilecektir.

  Adaylar sınava girebilmek için, “Sınav Giriş Belgesi” ile birlikte; üzerinde silinti, kazıntı ve bir değişiklik yapılmamış olan, taşıdığı bilgilerden tereddüt duyulmayan, fotoğrafları ile tanınmalarına engel teşkil etmeyecek nitelikte Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı, TCKN bilgisi içeren Sürücü Belgesi veya geçerlik süresi devam eden Pasaport ibraz etmek zorundadırlar. Sınav Giriş Belgesi posta ile gönderilmeyecektir.

  SINAVA BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

  Sınav ne zaman gerçekleşecek;

  Sınav Tarihi - Saati 10 Aralık 2017 – 14.00

  Sınavın Yapılacağı Yer Adana, Antalya, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, İzmir, Kayseri, Samsun, Trabzon

  Oturum Sayısı 1 (Bir)

  Süre 180 dk

  Soru Sayısı Genel Yetenek-Genel Kültür (40 Soru)

  Yabancı Dil (40 Soru)

  Alan Bilgisi (70 Soru)

  Sınav Yöntemi Her bir soru 5 (beş) şıktan oluşacak şekilde test usulü

  Sınavda hangi sorular sorulacak;

  Genel Yetenek; Sözel Akıl Yürütme, Dil Bilgisi ve Yazım Kuralları Ölçme Becerisi ile Sayısal ve Mantıksal Akıl Yürütme,

  Genel Kültür; Tarih, Türkiye Coğrafyası, Temel Yurttaşlık Bilgisi, Genel, Kültürel ve Güncel Sosyo-Ekonomik Konular

  İngilizce, Almanca veya Fransızca (Adaylar, sınava girecekleri yabancı dil tercihlerini başvuru esnasında yapacaklardır.)

  Hukuk; Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, Kıymetli Evrak Hukuku, İcra-İflas Hukuku, Vergi Hukuku ve Türk Vergi Sistemi, İş Hukuku
  Ekonomi; Mikro İktisat, Matematiksel İktisat, Makro İktisat, Uluslararası İktisat, Kalkınma-Büyüme, Türkiye Ekonomisi,
  Maliye; Kamu Maliyesi, Maliye Politikası,
  Muhasebe ve İşletme; Genel (Finansal) Muhasebe, Finansal Tablolar ve Analizi, İşletme Yönetimi, Finansal Yönetim
  Bankacılık ve Finans; Banka Muhasebesi, Para-Para Politikası-Merkez Bankacılığı, Finansal Sistem Uluslararası Finansal Sistemler, Ticari Aritmetik.

  DİĞER ALANLARDAKİ BAŞVURULARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı