« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Halk yarışı yapıldı

Sivas'ta, “4. Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Bisiklet Turu” kapsamında halk yarışı yapıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sivas Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun işbirliğinde, Sivas Valiliği, Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI), Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün katkılarıyla düzenlenen bisiklet turunun 3. gününde düzenlenen halk yarışı, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'ndan başladı. Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi önünde sona eren yarışa, yaş ve kategorilerine göre 117 kişi katıldı.

Yarışlarda 10-13 yaş kategorisinde Kubilay Bakmaz, 14-17 yaş kategorisinde Ebubekir Sıddık Yıldırım, 18-25 yaş kategorisinde Mustafa Kaya, 26-35 yaş kategorisinde Recep Emren, 36 yaş ve üzerinde Hikmet Turna, lisanlı ve antrenmanlı sporcu kategorisinde Furkan Kaya, kadın kategorisinde ise Selin Yılmaz birinci oldu.

Yarışlar sonunda dereceye girenlere madalyalarının yanı sıra bilgisayar, bisiklet ve cep telefonu verildi.

Tur kapsamında düzenlenen 3. etap Çayboyu kriteryum yarışında dereceye giren sporcuların madalyalarını ise Belediye Başkanı Doğan Ürgüp verdi. 3. etap kriteryum yarışında sarı mayoyu (lider) alan Kocaeli Brisaspor'dan Muhammed Ali Özçelik, mavi mayoyu (en iyi sprinter) alan Konya Özel İdarespor'dan Vedat Koç, kırmızı mayoyu (en iyi tırmanıcı) alan Sivas 4 Eylül Belediyespor'dan Cebrail Şeker'e de mayoları giydirildi.

Ürgüp, ödül töreninde yaptığı konuşmada, gençlerin geleceğini belirlemede sporun önemli yeri olduğunu belirterek, bu yarışların kentin ekonomisine ve imajına katkı sağladığını kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz