Ege Haberleri

EGE

  Halk Üniversitesi'ne başvurular başladı

  Hürriyet Haber
  23 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 22 Eylül 2012 - 16:50

  Konak Belediyesi tarafından 15 semt merkezinin yanı sıra kültür ve sanat merkezlerinde 80 ayrı branşta düzenlenen kursların ön kayıtları başladı.

  Konak Belediyesi tarafından düzenlenen kursları tamamlayanlara dönem sonunda başarı sertifikaları da verilecek, bu sertifikalar iş bulma konusunda Halk Üniversitesi’ni bitirenleri şanslı kılacak.Hobi ve meslek edindirmenin yanı sıra, birbirinden farklı alanlarda açılan kurslar bu yıl da kursiyerlere hem iş, hem de yeteneklerini keşfedecekleri yeni bir dünyanın kapılarını aralayacak. Yabancı dilden dikiş nakışa, seramikten resme, masktan tiyatroya, pasta yapımından hediyelik eşya yapımına, takı tasarımından vitraya, kemandan yogaya, etkili ve güzel konuşmadan okuma-yazmaya, öğrenciler için etütten fotoğrafçılığa 80 ayrı branşta açılan kurslara ilginin büyük olduğu belirtildi.

  Kadınların sağladığı dayanışma ruhunun toplumsal barışı getirdiğine vurgu yapan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, sevgi evleri olarak tanımladığı semt merkezlerinde kadınların hayata bağlandığını, stresten arındığını ve sosyalleştiğini ifade etti.Kayıtları 30 Eylül’e kadar sürecek kurslara katılmak isteyenler başvurularını Konak Belediyesi’ne bağlı kültür merkezleri ve semt merkezlerine yapabilecek. Ayrıntılı bilgi almak isteyenler 445 10 48 ve 422 52 36 numaralı telefonları arayabilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı