ERZURUM HABERLERİ

Halk Sağlığı Müdürlüğü Değerlendirme Toplantısı yapıldı

AA / Zehra Melek Çat
24.02.2016 - 11:30Son Güncelleme :
Halk Sağlığı Müdürlüğü Değerlendirme Toplantısı yapıldı
AA / Zehra Melek Çat

ERZURUM (AA) - Halk Sağlığı Erzurum İl Müdürlüğü 2016 Yılı 1. Sağlık Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı düzenledi.

Halk Sağlığı Müdürü Mahmut Uçar, müdürlük yöneticileri, toplum sağlığı merkezi başkanları ve aile sağlığı merkezleri sorumlu hekimlerin katılımıyla düzenlenen toplantının açılışında yaptığı konuşmada, 2016 yılında kanser taramaları, sağlıklı yaşam kültürünün oluşturulması, sezaryen oranlarının düşürülmesi ve akılcı ilaç kullanımı, anne ve bebek ölümlerinin azaltılması konularına önem verileceğini belirtti.

Toplantıda, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Mihriban Yazıcı, anne ve bebek ölümleri ile KETEM taramalarının önemi ile 2016 yılında yapılması planlanan çalışmalar, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Aybüke Gözde Gültekin de sürücü belgesi raporları ile aile hekimliği uygulamalarıyla ilgili bilgi verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Halk Sağlığı Müdürlüğü Değerlendirme Toplantısı yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 11 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Halk Sağlığı Müdürlüğü Değerlendirme Toplantısı yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı