« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Halk Oyunları'nda birincilik Kuşadası'nın

Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı Armutalan beldesinde düzenlenen Halk Oyunları Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'nda “düzenlemeli” dalında birinciliği Kuşadası Güzel Sanatlar Spor Kulübü kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından, Armutalan Belediyesi'nin desteğiyle gerçekleştirilen şampiyonanın ikinci ve son gününde Türkiye'nin değişik yerlerinden gelen ekiplerden yedisi, “düzenlemeli” dalında yarıştı. Belediye Meydanı'nda oluşturulan sahnede gösterilerini sergileyen ekipleri, çok sayıda vatandaş ve turist izledi.

Hakem heyetinin yaptığı değerlendirmenin ardından, yarışmada birinciliği Kuşadası Güzel Sanatlar Spor Kulübü, ikinciliği Kocaeli Turkuaz Gençlik Spor Kulübü ve üçüncülüğü ise Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü'nün kazandığı açıklandı.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Gürhan Ozanoğlu, iki gün süren şampiyonanın kapanışında, Türkiye'nin değişik illerinden gelen çocukların birlik ve beraberlik içerisinde kardeşlik mesajları verdiğine dikkati çekti.
Şampiyonanın çok başarılı geçtiğini ifade eden Ozanoğlu, ev sahipliğinden dolayı Armutalan Belediyesi yöneticilerine teşekkür etti.
Şampiyonanın “düzenlemesiz” dalında ise Erzurum Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü birinci, Aydın Ayfot Spor Kulübü ikinci ve Tatvan Folklor Araştırma Gençlik ve Spor Kulübü üçüncü olmuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler