ŞIRNAK HABERLERİ

Halk Eğitim Merkezi Üniversiteye Hazırlık Kursu Açtı

IHA
07.10.2015 - 14:55Son Güncelleme :

ŞIRNAK HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRÜ ORHAN KADIRHAN, ORTAÖĞRETİM KURUMLARINDAN MEZUN OLAN VE YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA KAYIT YAPTIRMAYAN ÖĞRENCİLER İÇİN ÜCRETSİZ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK KURSLARININ AÇILDIĞINI BELİRTTİ.

IHA

Şırnak Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Kadırhan, ortaöğretim kurumlarından mezun olan ve yükseköğretim programlarına kayıt yaptırmayan öğrenciler için ücretsiz üniversiteye hazırlık kurslarının açıldığını belirtti.
Şırnak Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Kadırhan, ortaöğretim kurumlarından mezun olan öğrenciler için açılacak olan üniversiteye hazırlık kursların başvuruları 1 Eylül ve 30 Eylül sona erdiğini belirterek, ancak öğrencilerden gelen başvurulardan dolayı bu süreyi 09 Ekim Cuma günüye kadar ertelediklerini açıkladı. Kadırhan, “Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz kurumumuza başvurmaları halinde uygun görülen okullarımızda ücretsiz kurslarımız yapılacaktır. Gerekli planlamalar ve hazırlıklar yapıldıktan sonra bu kurslarımız açılacaktır” dedi.
Öğrencilerin E-kurs sistemi üzerinden başvurularının yapabileceğini anlatan Kadırhan, “Öğrencilere şifre verilecek. İleriki aşamalarda o şifre ile birlikte sistem içerisindeki testleri, deneme sınavlarını ve konulardan yararlanabilirler. Ve böylece daha rahat çalışabileceklerdir. Ortaöğretim mevzunlarına ve açık öğretim ortaokul öğrencilere yönelik bu kurslarımızı açtık” diye konuştu.
Şırnak’ta 2015-2016 eğitim-öğretim yılında 2 bin 500 mesleki teknik kursu açtıklarını da ifade eden Kadırhan, “Bilgisayar, İngilizce, Giyim kursları, el sanatı kursu, sıhhi tesisat alanında kurslar açtık. Başvurular oldukça Şırnaklı vatandaşlarımıza bu kursları her zaman açmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şırnak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şırnak ilinden Halk Eğitim Merkezi Üniversiteye Hazırlık Kursu Açtı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 14 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Halk Eğitim Merkezi Üniversiteye Hazırlık Kursu Açtı haberi güncellenecektir.

ŞIRNAK NAMAZ VAKİTLERİ
29 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:16
 • Guneş
  06:57
 • Öğle
  12:09
 • İkindi
  14:44
 • Akşam
  17:01
 • Yatsı
  18:30
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı