KÜTAHYA HABERLERİ

Halk Eğitim Kurslarına Rekor Katılım

IHA
27.02.2015 - 11:46Son Güncelleme :

1- SİMAV HALK EĞİTİM(GIDA ÜRETİMİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ BİLİMSEL BOĞACA ÜRETİYOR) 2-SİMAV HALK EĞİTİM-1(HASTA KABUL KURSU VATANDAŞLARIN EN FAZLA RAĞBET ETTİĞİ KURSLARIN BAŞINDA GELİYOR) 3-SİMAV HALK EĞİTİM-2(OSMANLICA KURSU DA YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR) 4-SİMAV HALK EĞİTİM-3(SPOR KURSUNA 90 BAYAN KATILIYOR) 5-SİMAV HALK EĞİTİM-4(SPOR KURSUNA KATILAN BAYANLARFİTNES ALETLERİYLE KONDÜSYON TUTMAYA ÇALIŞIYOR) 6-SİMAV HALK EĞİTİM-5(HALK OYUNLARI KURSUNA EN ÇOK BAYANLAR İLGİ GÖSTERİYOR) 7-SİMAV HALK EĞİTİM-6(SİMAV HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜD. HALİL AKTAY) 8-SİMAV HALK EĞİTİM-7(SİMAV İLÇE MİL. EĞT. ŞUB. MÜD. HASAN ATALAY)

IHA

Kütahya’nın Simav ilçesinde 7’den 70’e herkesimi eğitmeyi hedefleyen Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün yıl içerisinde açtığı 100 ayrı dalda açtığı kursa Bin 750’si bayan olmak üzere toplam 3 bin 700 dolayında vatandaş katıldı.
Simav Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Halil Aktay, 2014 yılı içerisinde mesleki ve kültürel alanlarda açtıkları çeşitli kurslar içerisinde biçki-dikişten halk oyunları, spor’dan gıda üretimi, Osmanlıcadan İngilizce, ÖSS’den KPSS’ye, Bilgisayardan hasta kabul ve seracılık gibi pek çok kurs bulunduğunu söyledi.
Yıl içerisinde açılan 100 dolayındaki kurslara rekor bir katılımın gerçekleşmesinin kendilerini memnun ettiğine vurgu yapan Aktay, “Amacımız ilçede her kesimi eğitmeyi hedefliyoruz” dedi.
Simav İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Atalay’da eğitimin göz bebeği Halk Eğitim Merkezinin beşikten mezara kadar her konuda kurslar açabilecek düzeyde bulunduğunu söyledi.
Mesai mefhumu gözetmeksizin kursiyerlerine gece gündüz demeden eğitim sunan Halk Eğitim Merkezinde kursiyerleri iyi insan, iyi vatandaş ve nitelikli insan gücü yetiştirilmesini hedeflediklerine vurgu yapan Atalay, “Halk Eğitim Merkezimiz de açtığımız kurslarda yalnızca kursiyerlerimizin boş zamanlarını değerlendirmeyi amaçlamıyoruz. Aynı zamanda onları meslek sahibi yaparak aile ve ülke bütçesine katkı sağlayan birer birey olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Rekor katılım da bu hususta doğru yolda olduğumuzu kanıtlıyor. Bu da bizi sevindiriyor” şeklinde konuştu.(MY-EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Halk Eğitim Kurslarına Rekor Katılım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 11 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Halk Eğitim Kurslarına Rekor Katılım haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:48
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:47
 • Yatsı
  19:19
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı