Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Halk darbesi

Avrupa’daki iki takımımızın Çalenç Kupası’ndaki düellosunda Fenerbahçe, nefeslerin tutulduğu müthiş maçta Halk Bankası’na evinde yenilerek 3. tur şansını tehlikeye attı.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
İKİ Türk ekibini Avrupa’da karşı karşıya getiren mücadelede F.Bahçe'yi 3-2 yenen Halk Bankası güldü. Ulaş ve Arslan'ın smaçları iyi kullandığı anlarda ortaya zevkli mücadele çıktı. İlk sette Volkan'ın iki ve dört numaralardan getirdiği sayılarla oyuna ağırlığını koyan Halk Bankası, kazandığı bu setle moral buldu. İkinci sette toparlanan Fenerbahçe, Barış ve Gomez'in sayıları ile bu seti farklı önde bitirip dengeyi kurdu. Üçüncü sette Halkbank orta oyuncularının blok üstünlüğü ile sarı lacivertli hücumları eritti ve oyunda yine öne geçti. Dördüncü sette sarı lacivertli takımda Gomez servisten yakaladığı üçlü seri ile hem rakibinin moralini bozdu hem de arayı açtı. Son sette 3-0 öne geçen Fenerbahçe'yi Halk Bankası pasör Ulaş'ın attığı dört serilik servis sayıları ile yakalayıp geçti. Başkent ekibi Volkan ve David ile etkili olup maçı kazandı. Avrupa Çalenç Kupası 2. tur ilk maçından Başkent ekibi avantajlı ayrılırken, bu karşılaşmanın rövanşı 27 Ekim'de Ankara'da oynanacak. Halk Bankası kazandığı taktirde turu geçen takım olacak. Fenerbahçe'nin her türlü galibiyetinde ise ekstra altın set oynanacak.

CEV Kupası’ndaki temsilcimiz İstanbul BŞB ise, 1. tur ilk maçında Makedon Rabotnicki Skopje’yi 3-0 (25-19, 25-15, 25-22) yenerek 28 Ekim’deki rövanş için büyük avantaj yakaladı.

SALON: Haldun Alagaş

HAKEMLER: Kostadinov Svetoslav (***), Dobrev Dobromir (***) (Bulgaristan)

á FENERBAHÇE: Grbic (**), Hakan (*), Arslan (***), Coskovic (**), Barış (**), Gomez (***) (Ali ***, Murat *, Emre *)

á HALK BANKASI: Dimitry (**), David (***), Ulaş (****), Bartman (***), Hooi (***), Volkan (****) (Hasan ***, Ender *, Emre *, Umut *, Kemal *)

SETLER: (22-25, 25-18, 16-25, 25-14, 12-15)

SÜRE: 106 dakika (23, 25, 22, 21, 15)

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler