RİZE HABERLERİ

Halk Bankası çaya destek verecek

DHA
31.05.2018 - 16:31Son Güncelleme :
DHA

Aytekin KALENDER/RİZE (DHA) – HALK Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, Rize Ticaret Borsası’nda Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan’ın ev sahipliğiyle Rize’deki KOBİ’lerle toplantı yaptı.

Toplantıda Rize’nin ekonomik girdileri, finansal olarak Rize’nin ihtiyaçları konuşuldu. Çay sektöründe yaşanan ekonomik sıkıntılar konuşuldu. Özellikle çay sektörünün Rize’nin ekonomisinde önemli yer tuttuğu çay sektörüne özel desteklerin sağlanması gerektiği belirtildi. Bu bağlamda Halk Bankası’nın hazırlanacak bir proje kapsamında sadece çay sanayicilerine yönelik özel bir kredi çalışması yapılacağını belirtildi. Çaya yapılan kredilendirme Doğu Karadeniz Bölgesi’ne ve özellikle Rize’nin gelişimine önemli katkı sağlayacağı belirtildi.

Toplantıda konuşan Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, “Global Ekonomik sıkıntıların giderilmesinde üretimin rolü büyüktür. Halk Bankası olarak bütün imkanlarını kullanarak üretimi destekleyip, bölgesel teşvikler başlatıyoruz. Bugün burada da sizlerin katkılarıyla Doğu Karadeniz ve Rize’nin ekonomisinin iyileştirilmesi için neler yapılması gerektiğini konuşma fırsatı bulduk. Ülkemizin milli bankası olan Halk Bankası olarak Karadeniz ve Rize’ye özgü çalışmalar yapacağız” dedi.

Toplantı sonrası Arslan ve Erdoğan’ın karşılıklı hediye takdimi gerçekleşti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Rize haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Rize haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Halk Bankası çaya destek verecek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı