Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Halis Karataş rekorları 7 bitirdi

Kariyerinde kazanmadık yarış, kaldırmadık kupa bırakmayan jokey Halis Karataş, dün bir dünya rekoruna da ortak oldu.

Tolga YENİGÜN
SON GÜNCELLEME

VELİEFENDİ Hipodromu dün tarihi günlerinden birine daha tanıklık etti. Türkiye’nin en ünlü faal jokeyi olan Halis Karataş, kariyerine ulaşılması güç yeni bir başarı halkası daha ekledi. Dün yapılan 7 koşulu İstanbul yarışlarında 7 koşuyu da bindiği atlarla kazanan Halis Karataş bu alanda yeni bir rekor kırdı.
Mesleki kariyerinde kazanmadık koşu, almadık kupa bırakmayan ve yaklaşık 20 yıldır baş jokey olan Halis Karataş, Akıncıhan, Tampico, Sarus, Lidertay, Sarraf, Verdasko ve Mia Nur adlı safkanlarla birinciliğe ulaşırken geceye tek başına damga vurdu.

Frankie Dettori’ye ortak oldu

Daha önce eski jokeylerden Dede Mutlu bir günde 6 yarış kazanmıştı. Dünya rekorunu ise dünyaca ünlü jokey Frankie Dettori’ye aitti. Dettori 1996’da Ascot’ta 7’de 7 yapmıştı. Halis Karataş dün geceki başarısıyla bu rekora 16 yıl sonra ortak oldu.

Yarış ikramiyelerinden dün yaklaşık 43 bin lira alan Karataş’ın altılısı da 162 lira 30 kuruş kazandırdı. Rakipsiz jokey bu seneki Gazi Koşusu’nda da Matador Yaşar adlı safkanla şampiyonluğa ulaşmıştı.

KAZANDIĞI KOŞULAR

5 GAZİ
4 TJK
7 TBMM
1 CUMHURBAŞKANLIĞI
7 BAŞBAKANLIK
8 CUMHURİYET
3 KISRAK


İlişkili Haberler