Ege Haberleri

  Halilrıfatpaşa'ya da Avrupalı sokaklar

  İZMİR (DHA)
  08.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Konak Belediyesi'nin sokak, kaldırım ve merdivenli yol çalışmalarının devam ettiği Halilrıfatpaşa Caddesi'nde eskimiş zemin kazılarak kilit taş döşeniyor.

  Karo kaplanan kaldırımlarda rahat bir yürüyüş için gerekli görülen yerlerde ise basamaklar oluşturuluyor. Eğimli sokaklarıyla bilinen bölgede yol boyunca yerleştirilen yağmur olukları da yağışlı geçen kış aylarında, İzmirlilere büyük kolaylık sağlayacak. Avrupa standartlarında oluşturulan yol, kaldırım ve merdivenler modern bir yaşam, sağlıklı ulaşım ve rahat bir yürüyüş yaratıyor.

  40 yıldır iş makinesi girmemiş İzmir sokaklarının bugün Avrupa kentlerinden daha çağdaş bir yapıda olduğunu dile getiren Konak Belediye Başkanı Hakan tartan, kentsel dönüşüme vurgu yaptı “Eski yapıları restore etmek, onlara yaşam kazandırmak, parklar, rekreasyon alanları yapmak, yeni yerleşim alanları yaratmak, 40 yıldır dokunulmayan sokağı yenilemek de kentsel dönüşümdür. Bu doğrultuda Konak Belediyesi olarak Konak'ın görünümünü, sosyal yaşantısını, ekonomik kalkınmasını geliştiren birçok işe imza atık. Kültür Mahallesi'nden sonra Halilrıfatpaşa Caddesi'ne çıkan sokaklarda yaşayan halkımız, rahat, modern, kullanışlı sokaklara ve merdivenlere kavuşuyor. Caddenin adını aldığı Halil Rıfat Paşa da döneminde yaptığı yollarla ün salmış, hatta ‘Gidemediğin yer senin değildir' diyerek bu konuya verdiği önemi belirtmiş. Biz de ‘İzmir'in sokakları İzmirlilerindir' diyerek daha keyifli, daha çağdaş, Avrupa sokaklarını geride bırakan yollar yapıyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı