ŞANLIURFA HABERLERİ

Haliliye’de ağaçlandırma çalışması

DHA
29.03.2016 - 17:47Son Güncelleme :
DHA

ŞANLIURFA, (DHA) –ŞANLIURFA’da merkez ilçe Haliliye Belediyesi, “Yemyeşil Haliliye” sloganıyla başlattığı ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarını hummalı şekilde sürdürüyor. Park ve bahçeleri yeşile bürümeyi hedefleyen Haliliye Belediyesi, ilçedeki ağaç sayısını her geçen gün arttırıyor.

Mevsim şartlarının düzelmesiyle birlikte ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, bu çalışmalarını merkezde bulunan 32 mahallede gerçekleştiriyor. İlçedeki ağaç sayısını arttırmaya yönelikte sürdürülen çalışmalarda ekipler, park ve bahçelerde ağaç dikiminin yanı sıra, çim ekimi çalışmalarını da devam ettiriyor. Park Bahçeler Müdürlüğü, peyzajda kullanılan Limon servi, Kore köknarı, Mavi ladin, Arizona servisi, Top mazı, Salkım söğüt, manolya, Sarkık dut ve Top akasya bitkileri gibi yaklaşık 30 farklı çeşit bitkinin dikim işlemlerini program dahilinde yürütüyor.

FOTOĞRAFLIEtiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Haliliye’de ağaçlandırma çalışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 17 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Haliliye’de ağaçlandırma çalışması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı