ŞANLIURFA HABERLERİ

Haliliye’de 34 Kırsal Mahalleye Kültür Ve Taziye Evi

IHA
19 Ekim 2015 - 14:34Son Güncelleme : 19 Ekim 2015 - 14:35

HALİLİYE BELEDİYESİ’NİN 34 KIRSAL MAHALLEDE BAŞLATACAĞI KÜLTÜR VE TAZİYE EVLERİNİN TEMEL ATMASI, DÜZENLENEN TÖRENLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

IHA

Haliliye Belediyesi’nin 34 kırsal mahallede başlatacağı kültür ve taziye evlerinin temel atması, düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
Haliliye Belediyesi, kültür ve taziye evi olmayan kırsal mahallelerde nüfus sıralamasına göre uygulama başlattı. 34 kırsal mahallede yapılacak olan kültür evlerinin toplu temel atması için Örencik kırsal Mahallesi’nde tören düzenlendi. Törene, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Başkan Yardımcıları Haci Kanduza ve Mehmet Selim Polatkan ile Belediye Meclis Üyelerinin yanı sıra; Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Hamide Sürücü, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayları Abdurrahman Yetkin ve Mahmut Kaçar, Şanlıurfa eski Milletvekili Müfit Yetkin, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Mehmet Canpolat ve teşkilat üyeleri, mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Başkan Fevzi Demirkol, Haliliye’nin Şanlıurfa’nın merkezi olduğunu ve bu nedenle seçildiği günden beri Haliliye için mesai kavramı gözetmeden çalıştıklarını ifade etti. İlk günden beri temel belediyeciliği yürüttüklerini anlatan Başkan Demirkol, “Haliliye Şanlıurfa merkezde, merkezinde merkezin de olan bir ilçemiz. O bakımdan Haliliye için bizim her zaman söylediğimiz bir anlayışımız var; ‘Haliliye için hep iyisi hep yenisi’ diyoruz. Haliliye olarak biz belediye olarak seçildiğimiz günden bugüne hep halkımızın hizmetinde mesai kavramına takılmadan, gece gündüz demeden hizmet ettik, etmeye devam edeceğiz. Allah ömür verdikçe de hizmetiniz de olacağız. Haliliye Belediyesi olarak daha öncesinde hep söylediğimiz bir husus vardı, hizmet ettiğimiz süre içerisinde dua alacağız, hep dua alacağız ve o duayı birlikte paylaşacağız. Hizmete başladığımız ilk günden itibaren temel belediyecilik hizmetini zaten yaptık. Yapmaya devam ediyoruz. Daha önceden kırsal mahallelerimiz İl Özel İdaresi’nden hizmet alıyordu. Gecikmiş hizmetler vardı. Bunları zaman içerisinde yavaş yavaş yapmaya devam ediyoruz, devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
ANAHTARI TESLİMİ YAPACAĞIZ, 2015 YILI İÇERİSİNDE TESLİM EDİLECEK
Yapılacak olan kültür evlerinin tüm masraflarının Haliliye Belediyesi’ne ait olduğunu ve her hangi kimseden yardım almadan anahtar teslimi yapılacağının altını çizen Başkan Demirkol, şunları kaydetti:
“Bugün temel atmasını yapacağımız 34 kırsal mahallemizde kültür evi, zaman zaman da taziye evi olarak kullanacağımız binaları anahtar teslimi olarak her şeyi Haliliye Belediyesi’ne ait olmak üzere hiçbir kimseden tek kuruş yardım almadan Haliliye Belediyesi’nin bütçesinden sağlamak üzere sayın bakanımız buradalar. Sayın bakanımıza teşrif ettikleri için, bundan sonra yapacakları hizmetler için kendilerine teşekkür ediyoruz. 34 mahallemizde nüfus sıralaması esas alınmıştır. 300 nüfusa kadar olan bütün mahallelerimizde şayet daha önceden yapılmamışsa, bu kültür ve taziye evlerini 300 nüfusa göre aldık. 2015 yılı içerisinde bunlar bitecek.”
ÇELİK: GÜZEL HİZMETLERE ŞAHİTLİK ETMEKTEN MUTLULUK DUYUYORUM
Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik ise güzel hizmetlere şahitlik etmekten mutluluk duyduğunu söyledi. Şanlıurfa’daki tüm eksikliklerin zaman içerisinde kendileri tarafından giderildiğini ifade eden Çelik, şöyle konuştu:
“Hayırlı hizmetlere vesile olmaktan ve bu güzel hizmetlere şahitlik etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Değerli Örencikliler biliyorsunuz 1 Kasım’da seçime gidiyoruz. Bizler Şanlıurfa’nın 4 yıl hizmetkarlığını yapmış kardeşiniz olarak değerli arkadaşlarımla beraber bu güne kadar şu anda Örencik ile birlikte 614 köye gittim. Bilemiyorum bu güne kadar gelmiş geçmiş Şanlıurfa’da ki siyasetçiler bu kadar köye gittiler mi. Sizi sizle beraber yaşadığınız yerde bulunduğunuz yerde tanıma sizlerle kaynaşmak için bu kadar büyük bir efor sarf ettik. Şimdi siyasetçi olarak mikrofonu alıp konuşmak kolay ama sıkıntıları çözmek zor. Hadi çöz. Göbeklitepe diyorsunuz yolu mu vardı? Şanlıurfa’nın bin bir türlü sorunu vardı. Bu problemleri çalışarak Ankara’dan Şanlıurfa’ya kaynak akıtarak çözdük. Allah’a şükür ne dediysek onu yaptık. Söz verdiğimiz her şeyi yerine getirdik. 4 sene, 5 sene öncesine göre Şanlıurfa bugün çok farklı bir noktada gelecek 4 sene sonra göreceksiniz ki gençler bunu sizde göreceksiniz ki köyünüz değişmiş, Şanlıurfa değişmiş biraz daha ilerlemiş, işsizlikproblemi azalmış.”
KÜLTÜR EVLERİNİN YAPILACAĞI 34 KIRSAL MAHALLE
Haliliye Belediyesi tarafından yapılacak olan kültür ve taziye evleri, şu mahallelerde yapılacak:
“Çekçek, Kahraman, Güçlü, Çukurdoruç, Boydere, Yeşiltepe, Umut, Örencik, Esenyayla, Balkatan, İbrik, Bağlar, Mamuca, Uzunköy, Yazılıkavak, Mehmetçik, Derinkuyu, Dalbaşı, Ballıca, Uluhan, Üçkuyu, Konaç, Eğerkıran, Kavakbaşı, Koçak, Kalınbayat, Gümüştaş, Karatepe, Güvenli, Sefalı, Yolyazı, Küçük Senemağara, Diktaş, Halime.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Haliliye’de 34 Kırsal Mahalleye Kültür Ve Taziye Evi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 14 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Haliliye’de 34 Kırsal Mahalleye Kültür Ve Taziye Evi haberi güncellenecektir.

  ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:51
  • Guneş
   05:36
  • Öğle
   12:39
  • İkindi
   16:24
  • Akşam
   19:23
  • Yatsı
   20:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı