ŞANLIURFA HABERLERİ

Haliliye Belediyesi öğrencileri 'Zeka Olimpiyatları'na hazırlıyor

DHA
31.03.2016 - 14:46Son Güncelleme :
DHA

ŞANLIURFA, (DHA) – ŞANLIURFA’da, merkez ilçe Haliliye Belediyesi; Türkçe, Matematik ve Zeka Olimpiyatları’na hazırlanan öğrencilere yönelik çalışma başlattı. İki aşamalı olarak ve ilk aşaması kent genelindeki 8’inci sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen deneme sınavı sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler verilecek.

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa Türkçe, Matematik ve Zeka Olimpiyatları’na hazırlanan öğrencilere yönelik iki aşamalı deneme sınavı çalışması yaptı. TMZ deneme sınavı için 13 ilçedeki toplam 499 ortaokulda öğrenim gören 8’inci sınıf öğrencilerinden üç isim okul yönetimleri tarafından belirlendi. Toplam bin 497 öğrencinin katılımıyla ilk aşaması gerçekleştirilen deneme sınavının ikinci aşamasına 13 ilçenin ilk 10’una giren öğrenciler katılabilecek.

130 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilecek ikinci aşama sınavı ise 12 Nisan’da yapılacak. İkinci aşamadaki sınavda da dereceye giren ilk 5 öğrenciye Haliliye Belediyesi tarafından hediyeler verilecek. TEOG ve TÜBİTAK Ulusal Olimpiyatları’na hazırlanan öğrencilere yönelik yapılan sınavların soruları ise kentte oluşturulan komisyonlarca hazırlandı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Haliliye Belediyesi öğrencileri 'Zeka Olimpiyatları'na hazırlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 14 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Haliliye Belediyesi öğrencileri 'Zeka Olimpiyatları'na hazırlıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı