ŞANLIURFA HABERLERİ

Haliliye Belediyesi Kırsal Mahallelerin Çehresini Değiştirdi

IHA
03 Eylül 2015 - 17:58Son Güncelleme : 03 Eylül 2015 - 17:59

haliliye belediyesi kırsal çalışma

IHA

Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, 1 Nisan 2014 tarihinden bugüne kadar kırsal mahallelerde 209 bin 721 metre kare beton parke taşı döşedi.
Yapılan açıklamaya göre, Haliliye Belediyesi’nin kurulduğu 1 Nisan 2014 tarihinden bu yana, kırsal mahallelerde yol yapım çalışmaları için planlama yapıldı. Yapılan planlamalarda ilk olarak alt yapısı tamamlanmış olan kırsal mahallelerde parke döşeme çalışması yapıldı. Bu çalışmalar kapsamında Havşanlı Mahallesi, Osman Bey Mahallesi, Hasan Kent Mezrası, Yenice Mahallesi ve Ulubağ Mahallesi’nde toplam 144 bin 415 metre kare beton parke döşemesi yapıldı. Ulubağ Mahallesi’nde şu günlerde devam eden çalışmalar, diğer mahallelerle de devam edecek. Yol yapım çalışmalarının yanı sıra kırsal mahallelerde bulunan cami taziye evi içi ve çevrelerinde ihtiyaca göre parke döşeme çalışması da yapıldı. Çevre düzenlemelerinin yapıldığı bu çalışmalar kapsamında ise Göktepe, Pırpır, Uluhan, Uluhan Mahallesi Güzeller Mezrası, Yedikuyu, Yukarı İçkara, Aşagıİçkara, Kısas, İncirli, Ernebi, Hasan Kent, Ulubağ, Mıcıt ve Yenice Mahallelerinde toplam 65 bin 306 metre kare beton parke döşemesi yapıldı. Alt yapısı tamamlanmayan kırsal mahallelerde ise stabilize yol yapım çalışması yürütüldü. Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kırsal mahallelerde yürütülen çalışmalar sonucunda, Altuntepe, Akdoğan, Akpınar, Boydere, Güzelyurt, Dalbaşı, Emirler, Gürcütepe, Güzelköy, Karpuzlu, Kesme, Konuklu, Mamuca, Mamuca-Şahintepe Mezrası, Mehmetçik, Mehmetçik-Karabayır Mezrası, Mutluca, Mutluca-Kayalar Mezrası, Perşembe, Şenocak, Şeyhçoban, Uzunköy, Üçkonak, Yarımsu, Yenisu, Yeni köy, Yeni köy-Keleşoğlu Mezrası, Dağetegi-Büyük Beyazkuyu Mezrası, Dağeteği- Küçük Beyazkuyu Mezrası, Dağeteği-Mıcıt Mezrası, Uluhan, Yazılıkavak, Havşanlı-Yazgülü ve Yaşatan Mezrası, Ulubağ ve Akçalı Mahalleleri olmak üzere 36 Mahalle bu mahallelere bağlı mezralarda stabilize yol yapım çalışması tamamlandı. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kırsal ve kent merkezindeki mahallelerde yol yapım ve onarım çalışmaları devam ediyor. Şanlıurfa tarihinde ilk kez kırsal alanlar bu kadar hizmetle Haliliye Belediyesi ile tanıştı. Parke ve stabilize yollar Haliliye Belediyesi’nde bölgenin fiziksel şartları ve alt yapının durumuna göre şekillendiriliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Haliliye Belediyesi Kırsal Mahallelerin Çehresini Değiştirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 17 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Haliliye Belediyesi Kırsal Mahallelerin Çehresini Değiştirdi haberi güncellenecektir.

ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Ağustos 2017, Pazartesi
 • İmsak
  03:56
 • Guneş
  05:39
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  16:22
 • Akşam
  19:18
 • Yatsı
  20:48
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı