« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Halilhodziç futbolculara moral verdi

Trabzonspor'da teknik direktör Vahid Halilhodziç, futbolcularıyla yaptığı toplantıda, “Bir galibiyet, bizi düzlüğe çıkarır“ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Halilhodziç, toplantıda Samsunspor maçının ilk yarısında rakiplerine üstünlük kurduklarını ama bir penaltı kararıyla birlikte hemen moral çöküntüsü yaşadıklarını hatırlatırken şunları söyledi:
“Hakem hangi kararı verirse versin, skor ne olursa olsun, asla konsantrasyonunuzu bozmamalısınız. Son saniyelere kadar hem fiziki gücünüzü, hem de düşüncenizi sahaya yansıtmalısınız. Bir galibiyet, bize yeniden ivme kazandırır. Bundan sonra maçlara daha iyi konsantre olmanızı bekliyorum. Başınızı kaldırın ve önünüze bakın. Dünü değil, yarını düşünün.“

FATİH BELİRSİZ, ELLER DÜZELDİ

İtalyan takımı Milan'ın doktorlarının verdiği program doğrultusunda çalışan kaptan Fatih’in hafta sonunda oynanacak Erciyesspor karşılaşmasına yetiştirilmesinin çok zor olduğu bildirildi. Sadece düz koşu yapan milli futbolcunun, cuma gününe kadar takıma katılması için çaba harcanacağı belirtildi. Bu arada adalesindeki sakatlık nedeniyle Samsunspor maçının 18 kişilik kadrosunda yer almayan Brezilyalı Eller’in ise takımla birlikte çalışmalara başlaması sevinç yarattı. Eller'in Erciyesspor maçında takımdaki yerini alacağı açıklandı.

CEZA GELİYOR

Trabzonspor'da bundan böyle disiplinsizliklere asla taviz verilmeyeceği, as futbolcular dahil bazı oyunculara ceza verileceği kaydedildi. Boşnak çalıştırıcı Halilhodziç’in de onayının alınarak disiplinsizliği görülen oyunculara yönetmeliğin üzerinde ceza verilmesinin gündeme geleceği öğrenildi.

FATİH RAHATSIZ ETTİ

Öte yandan kaptan Fatih’in geçen hafta içinde İtalya'ya giderken teknik direktör Halilhodziç hakkında yaptığı açıklamanın rahatsızlık yarattığı belirtildi. Fatih'e bu nedenle örnek teşkil etmesi bakımından yüksek miktarda bir ceza verilebileceği iddia edildi. Bu arada Samsunspor maçında kırmızı kart gören Hüseyin başta olmak üzere form düşüklüğü gözlemlenen Yattara, Celaleddin, Erdinç ve Emrah’a da ceza verilebileceği öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz