Halil zinciri kırdı

GÖREVE Abdullah Ercan’ın gelmesinden sonra büyük bir çıkış yakalayan Gaziantepspor’un Trabzonspor ile oynadığı maç öncesinde güzel futbol ve bol gol izleyeceğimiz düşüncesindeydim ama yanılmışım.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bayram Aydın

Bayram AYDIN

Gerçi Trabzonspor’un gol makinesi Burak yok ama forvette golcü diye geçinenler var. Pawel var, Halil var, Adrian var ama yalnızca isimleri var. Burak olmayınca neredeyse hiçbirisi yok.

Trabzon tat vermedi

Maçın ilk yarısı iki takımında hakkını yememek gerekir ki çok mücadeleci geçti. Her iki takımda gol atabilirdi. Birbirlerinin üstüne çekinmeden gittiler. Son haftalarda hep olduğu gibi Trabzonspor yine fazla tat vermedi. Tamam deplasmanda oynuyorsun ama güya şampiyonluğa oynuyorsun. Sezon başından bu yana Trabzonspor’un neredeyse şöyle rahat bir maçını izleyemeyecekmiyiz? Ne yani her maçta Burak mı ortaya çıkacak? Burak olmayınca gol atamayacakmısınız? İlla ki hep gol veya goller yedikten sonra hep beraberlik mi kovalayacaksınız? Şöyle iki veya üç gol attıktan sonra rahat bir Trabzonspor maçı izleyemeyecekmiyiz? Yok, galiba şöyle arkamıza yaslanarak izleyemeyeceğiz.

Devler Ligi öncesi moral

Maçın ikinci yarısı başlarken Trabzonspor’da şampiyonluğa oynadığını hatırladı. Biraz daha istekli ve arzulu başladı. Ancak Gaziantepspor bu baskıyı atlatarak oyunda dengeyi kurdu. Son dakikalara gelindiğinde ise her iki takımda riskler alarak galip gelmenin peşine düştü. Aslında hangisi gol atsa bir diğerine yazık olacaktı. Yazık oldu da. Tam maç berabere bitiyor derken Halil 90 dakikada yapamadığını son saniyede yaptı ve Trabzonspor’un beraberlikler zincirini kırdı. Trabzonspor Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağı maç öncesinde Antep deplasmanında hem altın değerinde üç puan hem de moral buldu. Gaziantepspor’a gelince... Özellikle defansta oynayan oyuncular maçın doksan dakika hatta artı üç olduğunu unuttular. Bu unutkanlık da onlara pahalıya maloldu. Gaziantepspor en azından beraberliği hak etmişti. İki topları direkten döndü ve Trabzonspor’a göre daha net pozisyonlar buldular. Abdullah Ercan ve öğrencileri iyi yolda.

Tam maç berabere bitiyor derken Halil doksan dakikada yapamadığını son saniyede yaptı ve Trabzonspor’un beraberlikler zincirini kırdı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.