« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Halil Mutlu halteri bıraktı

Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonu milli haltercimiz Halil Mutlu, seçimlerde desteklediği Uğur Günel'in 108'e 104 oyla başkanlık seçimini kaybetmesinin ardından yaptığı açıklamada, aktif sporculuk hayatına son verdiğini söyledi.

Uğur TENEKECİOĞLU / ANKARA (DHA)
SON GÜNCELLEME

Halil Mutlu yaptığı açıklamada, 3 ay önce bir söz verdiğini ve sözünü tuttuğunu belirterek, “Mevcut şartlarda spor yapmamın zor göründüğünü söylemiştim. Şimdi bu sözümü yerine getiriyorum. Bundan sonra halterde sporcu olarak yokum. Ancak yönetici olarak halterin her zaman içinde olacağım. Türk halterinin başarısı Halil Mutlu'nun aktif sporculuğuna bağlı olmamalı. Bundan sonda da halterin içerisinde öyle ya da böyle hep olacağım. Şimdilik dışarıdayım. Ama halterin takipçisi olacağım. Hatta Türk sporunun takipcisi olacağım” diye konuştu.

Mutlu, bugün yapılan genel kurul sonrası yeniden federasyon başkanlığına seçilen mevcut başkan Hasan Akkuş ve yönetiminin kendisine bir görev vermesi

halinde bu görevden kaçmayacağını ifade ederek, “Bundan sonra daha iyi

olmalarını temenni ediyor ve başarılı olmalarını yürekten istiyorum. Başkanımız Hasan beye ve yönetimine başarılar diliyorum. Henüz sporcu psikolojisinden kurtulamadığım için hazır değilim. Ancak yeni yönetim bana bir görev verirse ondan da kaçmam” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler