GeriFutbol Halil G.Saray'a çok yakın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Halil G.Saray'a çok yakın

Halil G.Saray'a çok yakın
refid:15088357 ilişkili resim dosyası

Galatasaray'ın Halil Altıntop ile pazarlığı kızıştı.

Transferin en suskun kulübü konumundaki Galatasaray ile gurbetçi yıldız Halil Altıntop arasındaki sıkı transfer pazarlığında, taraflar birbirlerine yaklaştı. Milan Baros'un yanına alternatif bir golcü transfer ederek forvetteki sıkıntıyı gidermek isteyen Sarı kırmızılılar, Halil Altıntop'un transferi için görüşmelerini sürdürüyor.

Galatasaray ile Halil'in menajeri ile yapılan pazarlıkta, Sarı-kırmızılılar ilk önce Halil'e 1 yıl için 1.5 milyon Euro teklif etmişti. Buna karşın Halil'in isteği ise 3.5 milyon Euro idi. İlk pazarlıkta arada 2 milyon Euro gibi uzlaşması güç bir rakam farkı oluşmuştu. Ancak taraflar görüşmelerini sürdürdü. Galatasaray teklifi 1.5'tan 1 milyon 800 bin Euro'ya çıkardı. Halil ise istediği ücreti 2.5 milyon Euro'ya indirdi. Bu gelişme karşısında Galatasaray ile Halil Altıntop pazarlığında aradaki fark 2 milyon Euro'dan, 700 bin Euro'ya kadar yaklaştı.

Sarı-kırmızılı takım ile Hallil pazarlığındaki fark çok yüksek bir rakam olarak görülmese de, taraflar uzlaşmaya fazla yakın değil. Çünkü Halil Altıntop'un bonservisi elinde olduğu için kesinlikle bu rakamın altına imza atmayı düşünmediği öğrenildi. Galatasaray yönetimi ise diğer futbolcuları düşünerek takım içi ücret dengesini artırmamak için Halil Altıntop'a 2 milyon Euro'dan fazla ücret ödemeyi düşünmüyor. Galatasaray'ın bu teklif sonrasında Halil'e süre verdiği ve gurbetçi yıldızın Sarı-kırmızılıların teklifini kabul etmesi halinde bu transferin gerçekleşeceği öğrenildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle