« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Halil Akkaş'a özel ödül

19. Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda, erkekler 5 bin metre finalinde bronz madalyayı son anda kaybeden Halil Akkaş'a, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'dan destek geldi. Atalay, , “Bir takım talihsizlikler oldu, ancak Türk atletizmi genç yetenekleriyle yükselişte. Hayata gözlerini atletizmle açan bir nesil yaratacağız” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Halil Akkaş'a desteklerinin devam edeceğini belirten Atalay, dördüncü olmasına karşın çok iyi bir yarış çıkaran milli atlete, özel ödül vereceklerini açıkladı. Göteborg'a güçlü bir kadro ile geldiklerini, 2'si Elvan Abeylegesse, 1'i Eşref Apak ve 1'i Halil Akkaş olmak üzere 4 madalya beklediklerini belirten Atalay, “Bir takım talihsizlikler oldu, ancak Türk atletizmi genç yetenekleriyle yükselişte. Hayata gözlerini atletizmle açan bir nesil yaratacağız” dedi.

Dünden daha iyi olduklarını, yarınlara bakmaları gerektiğini belirten Atalay, “42 madalyanın dağıtıldığı atletizmde, bu pastadaki yerimizi almalıyız. Bu da ancak organizasyonlar alarak gerçekleştirilebilir. Federasyona her türlü desteğimiz devam edecek. Gerekirse yabancı antrenör dahil tüm imkanları vereceğiz” diye konuştu.

Federasyon başkanı Mehmet Terzi, 4 madalya beklentisi ile Göteborg'a geldiklerini belirterek, “Halil de madalya alsa bu hedefimizin yüzde 50'sini gerçekleştirmiş olacaktık” dedi.

Nevin Yanıt'ın kişisel hatası nedeniyle, Eşref Apak'ın ise anlayamadıkları bir sebeple madalya şansını yitirdiğini ifade eden Terzi, “Bu hatalar yapılacak. Türk atletizminin önü açık. Halil Akkaş'ın dördüncülüğü de bizim için bir madalya. Burada gördüğümüz eksiklere yönelik çalışmalara hemen başlayacağız” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz