Ege Haberleri

EGE

  Halıcı fuar istiyor

  Cihan DURAK, (DHA)
  28.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme: 27.06.2013 - 18:44

  Sektörde uzun süredir yaşanan durgunluk halı ve yer döşemecilerini sıkıntıya soktu. HALİMDER Başkanı Naci Ölçen, dış pazarlardan başka çıkış yolu olmadığını söyledi, bunun da tek yolunun ihtisas fuarı olduğunu vurguladı.

  İZMİR Halıcılar ve Yer Döşemeciler Derneği (HALİMDER) Başkanı, İzmir Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyesi Naci Ölçen, halıcılar, yer döşemecileri ve parkecilerin işlerini geliştirmek için ulusal ve uluslararası pazarlara açılmak zorunda olduğunu söyledi. Ölçen, “Sektör dış pazarlara ihtisas fuarlarıyla ulaşabilir. Sektördeki durağanlık ihtisas fuarcılığı ile aşılabilir” dedi.

  HALİMDER Başkanı Naci Ölçen, İTO’da da halıcılık sektörü için çalışmalara başladıklarını belirterek, fuarcılık sektöründe geçmiş dönemde yapılan çalışmaların yeni dönemde artarak devam etmesi gerektiğini anlattı. Halıcılar, yer döşemecileri ve parkecilerin iş sahalarını geliştirmek ve sektörün daha ileri noktalara taşınması için ulusal ve uluslararası pazarlara açılması gerektiğini hatırlatan Ölçen, bunun da tek yolunun ihtisas fuarları olduğunun altını çizdi.

  İZFAŞ’tan destek şart

  Değişen ve dönüşen dünyada ihtisas fuarları düzenlemenin sektörler için yaşamsal bir önem taşıdığını belirten Ölçen, şöyle devam etti;

  “Sektör dış pazarlara ihtisas fuarlarıyla ulaşabilir. Fuarcılık derneğimizin ve odamızın özveriyle ve büyük hevesle uğraş verdiği bir alandır. Bu noktada İZFAŞ’tan destek alabileceğimiz bir kanalın kurulması için gayret göstereceğiz. İZFAŞ İzmir’de fuarcılığın kalbi. Türkiye’nin her ilinde fuarcılık organizasyonlarının bildiği ve beraber çalıştığı ve takdir ettiği bir kuruluş. Odamız da İZFAŞ’dan hak ettiği desteği almalıdır. Kentimizde fuarların organizasyonların en önemli kurumu hatta mihenk taşı olan İTO, bu gereken atılımı yapmalı. Şunu unutmamalıyız ki kentteki fuar organizasyonları başarısı kentin ticaret hacmini geliştirecek unsurların başında geliyor. Bu sebeple her alanda ihtisas fuarların gelişimi için çalışmada bulunmalıyız. Halıcık sektörü için ihtisas fuarı olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Yeni fuar alanıyla bunun daha mümkün olacağını düşünüyorum. Sektörümüzde yaşanan durağanlık ihtisas fuarlarıyla aşılacaktır. Bunun için çalışmalarımız başladı yeni ihtisas fuarlarının kente kazandırılması ve sektörümüzün bu konuda yurt dışına tanıtılması için hazırlıklar yapıyoruz.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı