Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Halı silkme cinayeti

  Hürriyet Haber
  31.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 31.05.2000 - 00:01

  Apartmanda savaş

  Bakırköy'de ev sahibi ile kiracı arasında balkondan halı silkelenmesi yüzünden çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Sonuç: Bir ölü iki yaralı

  APARTMAN HAYATINDA SIRADAN TARTIŞMA

  Apartman hayatının kuralları çoğu İstanbullu’ya dar geliyor. Balkondan halı silkelemek yüzünden çıkan tartışmalar hayatımızın bir parçası. Ancak önceki gece Bakırköy'de yaşanan tartışma, bir trajediyle sonuçlandı. Bir kişi öldü, iki kişi ağır yaralandı. Olay, Zuhuratbaba Mahallesi Aydınlar Sokak Aydın Apartmanı'nda önceki akşam saat 20.30'da meydana geldi.

  SİLAH KARIŞINCA FELAKETE DÖNÜŞTÜ

  Ev sahibi Semih Çolaklı, balkondan çarşaf ve halı silkeleyen kiracısı Sabri Alınak'a silah çekerek yaraladı. Bacanağı Alınak'ın vurulduğunu gören Cemil Karahüseyinoğlu da tabancasını çekti. Bunun üzerine Çolaklı, Karahüseyinoğlu'na da ateş etti. Sonunda üçü de kanlar içinde yere yığıldı. Sabri Alınak hayatını kaybetti. Diğer ikisi ağır yaralı.

  HALI SİLKELEYEN ÖLDÜ Olay yerine gelen polis ekiplerince hastaneye taşınan yaralılardan Sabri Alınak hastaneye kaldırılırken hayatını kaybetti.

  ÖFKEYLE KALKTI CİNAYETLE HASTANEDE Cemil Karahüseyinoğlu'nun ilk tedavisi Bakırköy Devlet Hastanesi'nde yapıldıktan sonra Taksim Hastanesi'ne sevkedildi.

  Zabıtaya haber verin

  Büyükşehir Belediyesi Zabıta Kontrol Daire Başkanı Ali Çolak, Kat Mülkiyeti Kanunu'na göre, apartman yönetmeliğinin apartman yöneticisi ve apartman sakinlerinin ortak kararıyla belirlendiğini söyledi. Ali Çolak, para cezalarının hálá çok yetersiz olduğunu ekledi: Ortalama ceza limiti 1 milyon 422 bin TL. Çolak, komşusunu rahatsız eden kişinin kapısına zabıtanın gidip uyarıda bulunmasının, verilen para cezasından daha etkili olduğunu da vurguluyor. Bu nedenle mutlaka ilçe zabıtasına

  YALNIZ PAZARTESİLERİ 9.00-12.00 ARASINDA HALI SİLKELENEBİLİR

  Zabıta Yönetmeliği'nin, ‘‘Umumi Yerlerde, Genel Taşıt Araçlarında ve Her Türlü Binalarda Uyulması Gereken Belediye Emir ve Yasakları’’nda bu olayla ilgili bölümler şöyle:

  Kapı, pencere, balkon, teras, hava ve ışık mahallerinden sokağa, caddeye, arsaya, bahçeye veya bitişik evlerin teraslarına damlarına çöp süprüntü, paçavra, kağıt, yemek artıkları, bulaşık veya çamaşır suyu atmak, dökmek, suları caddeye akacak şekilde çiçek sulamak ve yıkamak, binaların teras, aydınlık, balkon, pencere ve merdivenlerinden halı, kilim, elektrik süpürgesi torbası muhteviyatı, temizlik bezleri, paspas vb. silkelemek ve dökmek yasaktır.

  Herhangi bir kimseyi rahatsız etmemek şartı ile yalnız pazartesi günleri 9.00-12.00 arasında halı ve kilim silkelenebilir.

  Balkon, pencere ve teraslara etrafı rahatsız edici koku neşredecek durum yaratmak ve buraları kirletmek, pis su dökmek yasaktır.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı